Windows 7 - jakie wymagania?

Witam,

Czy są znane już oficjalne wymagania na ten system? Podobno komp średniej/niskiej klasy z XP ma go pociągnąć.

Czy coś takiego da radę:

AMD Sempron 3000+ 1,9 Ghz, 512MB RAM DDR 400MHz(no może niedługo 1,5GB), karta grafiki Nvidia 7300GT 256MB, 80GB HDD(może niedługo więcej)

512 raczej malo jak na nowy system ;p

Vista ma zalecane do gier zeby miec 2gb, to windows 7 bedzie potrzebował gdzieś z 4gb. Co do teg osprzętu to troche słaby jak na windows 7 jezeli chcesz grac, a jezeli nie bedziesz grał to wystarczy z tym 1,5GB RAM

Axel1224 , z czego niby wnioskujesz że ma potrzebować 4GB?? System to nie gra z dużymi wymaganiami. Z ostatniego testu jaki przedstawiony był niedawno na vortalu w którym brała udział wersja beta własnie 7 oraz vista i xp - 7 wygrywał w wydajności nawet z xp. Microshit wyciągnął chyba wnioski z visty i 7 powinna mieć wymagania na poziomie visty lub mniejsze. Nie przesadzajmy z jakimiś 4GB…

ALZAJAC-ma rację,4 giga do systemu?? To wychodzi na to że trzeba mieć co najmniej 8 giga na płycie gł.System to nie jest jakaś gara typu Crysis fuul detal żeby go odpalić.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

mi udało się uruchomić 7 na 128 mb ramu… chodził tragicznie… na 64 był już bsod… jeśli chodzi o ram to 16mb vramu i właśnie 128 mb ramu… ale chodził koszmarnie… 512 + 64 równiez nie zachwyca… ;/ lżej od visty nie będzie… a 7 porównuje się już do xp xDDDD owszem jedyną wadą xp jest brak obsługi prockenów wielordzeniowych co jest gigantycznym minusem ale… vista i 7 w ogóle nie radzą sobie ze zwykłymi prockami xDD i to jest zabawne ;p co ciekawe gdy ustawiłem 64 mb pojawił sie stary pasek bootowania z visty xDDD ciekawe czemu ;/ z resztą wrzucę na bloga filmik niedługo ;p

??? :shock: :x pierwsze słysze :shock:

korzystam z win xp i bezproblemowo obsługuje procki wielordzeniowe. Chyba chodziło ci o xp home edition?

Mówimy o normalnym użytkowaniu a nie o min wymaganiach. ja odpaliłem xp na 64mb ram, procku 333mhz i 4mb karcie grafiki i “dzialal” oczywiście o komforcie pracy można było zapomnieć ale działał.

alzajac , z uruchomieniem nie ma kłopotu wielordzeniowych tylko że vista lepiej radzi sobie z ich obsługą… xp to stary system… ja działałem na xp pro na 128 mb i grafice 32 mb + athlon 700 mhz i chodził znośnie… w przeciwieństwie do visty na celeronie d 3.20 ghz + radeon 9250 128mb v ramu + 1 gb ddr2 522mhz - na tym komputerze uruchomienie(czas od zalogowania do spadku zużycia procka poniżej 60% ) visty trwa od 6-8 minut (rejestr czysty i wirusów brak na 100% ponieważ viste jeżeli już bootuję to najcześciej na kilka minut i raz na tydzień lub 2…)… chociaż na intelu 2 rdzeniowym (u siostry w kompie) vista padała przy uruchamianiu media playera… a kupiła już z preinstalowaną home basic…

i po co takie spekulacje… i tak wiadomo, że wymagania będą zaniżone

kiedy Vista (producenci) udostępnili pierwsze wymagania sprzętowe, również skakałem z zachwytu (pójdzie mi YEAH!), a kiedy zainstalowałem to … włączał się… i nic innego (pozytywnego) powiedzieć nie mogę

Odpaliłem na kompie: P4 2,4GHz, 384MB DDR 233, 160GB ATA, Radeon 9600Pro 256MB i jestem zaskoczony wydajności, system chodzi jak moja vista, na 100x lepszym kompie, dziwi mnie to jak można z optymalizować system.

Na moim 4 letnim laptopie “Intel Celeron M 1,3 Ghz, 480 MB ramu, grafika Intel 82852GM/GME 64 MB” chodzi o wiele lepiej niż XP, nie wiem skąd pomysł, że 4 GB ramu lol.

małe korzystam właśnie z niego polecam szukam spolszczenia do windows seven jesli ktos ma nieh poda :smiley:

A propos wymagań: http://winbeta.pl/longhorn/covery/windo … a1_big.jpg

decyng11 ,

nie ma spolszczeń do windows 7

Spokojnie ci wejdze na tym kompie bo na youtube widziałem że chodzi na eee 900 który ma procesor 0.9 ghz macie tu link na youtube

http://pl.youtube.com/watch?v=PuRiW6iGgu4

Denerwują mnie ludzie którzy mają rok system potem zrobią format i nagle stwierdzają po 2-3 dniach jaki to ich niby nowy system jest szybki :-x

Postawiłem 2 systemy od nowa do testów nowego Xp oraz nowego Windowsa 7 2 tygodnie temu :smiley:

Po zainstalowaniu podstawowych programów i sterowników sytuacja wygląda tak :^o

Xp botuje 7 sekund po czym jest już ekran zapraszamy

Siódemce bynajmniej w wersji 64 bit zajmuje to 31 sekund !!

System przydziela sobie przy 2 gb ramu do 1,1 gb pamięci przy przeglądaniu nawet internetu z Vistą 64 bit jest podobnie więc plus dla Xp

Wiele gier chłonie ponad 1 gb ramu więc tak jak i w Viście w siódemce potrzebne jest więcej pamięci

A nawet jeśli już ramu starczy to wydajnosć jest mniejsza fps-ów jest mniej ze względu na to że to już dx10 a nie 9 :evil:

Fakt po załadowaniu obu systemów start niektórych programów jest odrobinę szybszy na siódemce ale to tylko przy 1 odpaleniu tuż po załadowaniu systemu. =D

Zamykanie systemu również szybsze jest na Xp

Więc nie pierdzielcie mi ludzie że siódemka jest szybsza i wydajniejsza od xp [-X

przy 768 MB RAMu u mnie bierze system + RD równe 400MB RAMu

U mnie działa (pomalutku) na sprzęcie jak w opisie ale korzystam do prac biurowych, internetu, oglądania filmów, itp.-nie do gier.