Windows 7 - karta dźwiękowa sound blaster 5.1 live digital

Witam,

otóż jestem od dziś szczęśliwym (nie do końca) posiadaczem windowsa 7 x64. Pojawiły się już pierwsze problemy, otóż posiadam w/w kartę dźwiękową i mam do niej sterownik wraz z programem Creative Surround Mixer w którym mogę przestawić ilość głośników z 2 na 4. bez tego programu nie mogę przestawić, a potrzebuję to zrobić ponieważ podłączam zewnętrzny mixer dj’ski do komputera i aby coś zrobić wymaga to takich ustawień. Wyskakują różne błędy że to nie ma karty w komputerze zamontowanej, a jak już udało się zainstalować to przy uruchomieniu wywala error, że brakuje jakiegoś pliku. Nie mogę znaleźć nigdzie sterownika wraz z oprogramowaniem Creative Surround Mixer .

Z kolei zaś, moja płyta główna ma odpowiednią ilość kanałów, ale nie mogę znaleźć nigdzie opcji, aby ustawić dźwięk na 4 głośniki. Proszę o pomoc, nie wiem czy jest to wina tego że jest to system x64 i czy jeśli zainstalował bym sobie x32 było by dobrze, ale rozważam cały czas czy nie przeinstalować na x32. Proszę o poradę w sprawie karty jak i systemu x32.

Zobacz tu http://drivers.softpedia.com/get/SOUND-CARD/CREATIVE/