Windows 7 komputer Medion brak wejscia w bios

Witam,

wpadłem wczoraj na taki pomysł, aby wejść w bios mojego kompa (MEDION AKOYA A405) i ustawić zasilanie USB gdy komp jest wyłączony. Po co? Zauważyłem, że odbiornik pilota do kompa jest pod USB, może byłaby możliwość włączania komputera pilotem… No niby wszystko ok, można próbować… ale… Nie da się wejść w BIOS!

Próbowałem restartować kompa itp., zawsze przy włączaniu jest tylko jeden obraz, wielki napis MEDION i w prawym rogu INTEL, brak tekstu np. enter bios czy coś takiego, wciskałem F2, Del, potem gdy już się wkurzyłem przy włączaniu wcisnąłem wszystkie przyciski na klawiaturze jakie dałem rade dwoma rękoma i nic z tego, bios się nie włącza. :confused:

Po w/w obrazie jest tylko czarny obraz i u góry opcja wejścia w Recovery (przywracanie systemu przez partycje recovery). Zauważyłem też, że nie mogę uruchomić np. trybu awaryjnego windowsa, tylko gdy kilka razy resetne kompa to wyskakuje okno z wyborem trybu. Może trzeba kompa jakoś zmusić, żeby włączył się bios? :stuck_out_tongue: Odłączyć dysk twardy czy coś?

Proszę o pomoc, muszę się dostać do BIOSu.

F11

Jak już mówiłem, próbowałem wszystkie klawisze… ;/ Może jakaś kombinacja np. CTRL + F2 czy coś ?

Zewnętrzne źródła: http://wiki.birth-online.de/know-how/ha … s-settings - może masz problem z klawiaturą - musi być F11.

Może klawiatura też na USB?

Witam. Może z tego coś wybierzesz.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc6 … 6b7d6.html

Niestety nic z tego. :confused:

Jeśli masz klawiaturę na USB to bardzo możliwe, jest wyłączana na czas ładowania biosu. (można (o ironio) zmienić to w samym biosie)

Co w takim razie mogę jeszcze zrobić? Nie mam żadnej klawiatury pod USB ani nic, mam tylko tą właśnie bezprzewodową…

@edit:

A gdyby odłączyć kompa od zasilania, otworzyć obudowę i wyjąć baterię na 10 minut? Zrestartował by się bios i mam nadzieje, że jakaś opcja by się nie zgadzała to bym miał szansę wejścia do BIOSu. :stuck_out_tongue: Czasami w poprzednim kompie miałem tak, że po restarcie BIOSu musiałem wchodzić i ustawiać dysk jako pierwszy do odczytu bo mi system nie startował. ;>

Klawiatura USB - w twoim przypadku bezprzewodowa USB nie będzie działać w BIOS’ie.

http://www.medion.com/de/electronics/pr … /10013910B

Ten twój komputer ma PS/2 - sprawdź z inną klawiaturą z wtyczką PS2 - z podpisu wygląda, że masz niejeden komputer.

Bezprzewodowa też ma chyba PS2?

Mam bodajże jeszcze jeden komplet mysz + klawiatura pod PS2 sprawdzę i dam znać co i jak.

@edit:

Próbowałem na klawiaturze pod USB i na jakiejś bardzo starej pod PS2, wciskalem wszystkie przyciski F i nic z tego, BIOS nie startuje. :x Jak odpalić ten cholerny BIOS? Moja klawiatura pod USB działa, gdy komp się włącza zaraz zapala się odbiornik od myszki i klawiatury, gdy wciskam coś na klawiaturze światełko na nim mryga czyli wszystko działa i tu nie problem klawiatury :x

@edit2:

A gdyby zrobić Update BIOSU i wgrać oryginalny od producenta płyty głównej a nie jakiegoś MEDIONA? Tylko nigdy BIOSU nie aktualizowałem, czy da radę to zrobić z poziomu USB/Plyty CD? CD mi bootuje od razu, nie wiem jak z Pendrive ;p

BIOS masz producenta płyty głównej, a nie Mediona. Wpisz w uruchom i sprawdź: msinfo32.

Odbiornik od klawiatury i myszki masz połączone dwoma wtykami do PS2 dla myszki i dla klawiatury? - może baterie pod klawiaturą słabe?

Witam. Może sprawdź, czy wywołane zostanie jakieś inne działanie przy użyciu klawiszy F.

Spróbuj wywołać np. tryb awaryjny ( f8 przed logo Windowsa ). Może problem dotyczy braku sterownika. Pozdrawiam.

Jak już pisałem - nie działa.

PROBLEM ROZWIĄZANY!

Byłem w FUNKU (sklep z kompami itp.), tam kupiłem kompa… Medion przy tym modelu zastosował ukryty przycisk pod zaślepką z tyłu kompa :x Niby jest to zabezpieczenie, żeby niepowołana osoba nie grzebała w BIOSIE ani nie mogła uruchomić Windowsa w trybie awaryjnym itp.

Na czym polega patent? Przy wyłączonym przycisku komputer nie reaguje na przyciski do póki nie załaduje się WINDOWS. Włączyłem przycisk, pojawiły się napisy na pierwszym ekranie takie jak F8 - BOOT MENU i DEL - BIOS SETUP. :] I nawet mogę odpalać Winde w trybie awaryjnym. ^^

Problem rozwiązany, dziękuje wszystkim za zainteresowanie. :]

@edit:

Aha, nie do końca rozwiązany. Rozpędziłem się. W Biosie nie ma opcji, aby zasilanie USB było czy coś w tym stylu… Aktualizacja biosu da jakieś nowe opcje?