Windows 7 konfiguracja LANu

Mam laptoppa z win 7. Wczesniej byl na nim internet bezprzewodowy z orange.

Mam teraz siec lokalna przez kabel. Pytanie jak skonfigurować laptopa zeby dziala internet przez kabel?. Dałem połączenie lokalne->właściwości->proroków w wersji 4-> wpisalem IP, MASKE, BRAME i 2 DNS.

Dane na pewno sa poprawne sprawdzalem 3 razy, a mimo to ni ema internetu. Dlaczego?

Moz epowinienm cos zmieni w ustwieniach bo che si ełączyc bezprzewodowo

A nie lepiej ustawić, by pobierał adres automatycznie? Chyba, że twój komputer działa jako serwer.

A skąd żeś te dane wziął?

W większości wypadków sieci domowych “po kablu”, system sam konfiguruje połączenie z siecią i potrzebne mu informacje bierze z “pudełka” (router, czu co tam masz, bo nie napisałeś), pod które jest komputer podłączony (IP, maski, bramki, dns-y itd. itp.) i z tego co kojarzę, użytkownik tylko wybiera typ/lokalizację sieci, np. dom, biuro…

Podobnie jest w przypadku wifi, z tym że tu należałoby zwrócić uwagę na to, czy sieć z którą się łączymy, nie ma przypadkiem zabezpieczeń i nie trzeba wpisać hasła. Po za tym, dla przykładu, połączenia bezprzewodowe z LiveBox’em muszą być poprzedzane wciśnięciem przycisku na obudowie (o nazwie REG). Niestety nic o Twojej sieci nie wiadomo, więc dość ciężko jest napisać coś bardziej szczegółowo.

Po objawie można wnioskować, że wprowadzone przez Ciebie dane (ustawienia “na sztywno”), powodują konflikt… pudełko chciałoby ustawić połączenie z danymi X, ale wprowadzone ręcznie dane Y uniemożliwiają to.

Osobiście radziłbym przywrócenie konfiguracji domyślnej w systemie, niech połączenie samo -z automatu- się ustawi.

Jeśli jednak zależy Tobie na konfiguracji “z palca”, to podobnej musisz dokonać w opcjach urządzenia, pod które masz podpięty komputer (z tym że chyba mac sieciówki będzie potrzebny, żeby skrzynka wiedziała do którego sprzętu odnosi się konfig).

Panowie po kolei. Jest punkt dostępowy z NETI -->następnie jest ROUTER—> i z niego wychodzi dalej swatch(5 portowy) -rozdziela łącze na kilka kompów. Mam podpięte XPki i nie ma problemu wszystko tam hula. (nie mam DHCP wiec wszystkie ustawienia wpisałem z palca).

Przyszedł do mnie gość z laptopem swoim (win7), który na co dzień korzysta z internetu bezprzewodowego i chcieliśmy go wpiąć do internetu po kablu.

Co trzeba zrobić krok po kroku żeby zmieni mu punkt dostępowy Internetu z bezprzewodowego na kabel?

Ja po kolei zrobiłem tak że w Panel sterowania–>Wszystkie elementy Panelu sterowania—>Centrum sieci i udostępniania --> połączenie lokalne–> właściwości_protokół internetowy w wersji 4 wpisałem IP, MASKĘ, BRAMĘ, DNS

czy cos jeszcze powinienem skonfigurowac?

Dawno nie robiłem takich “konfigów” po kablu, więc polecimy po całości jaką pamiętam.

-IP inne od reszty kompów w sieci, z zakresu adresów switch’a (przydział co 10 lub jak tam już na innych ustawiałeś)

-maska, bramka, dns jak u reszty

-grupa domowa taka sama

Pierwsze dwa podpunkty:

-prawo-klik na ikonę połączenia sieciowego w zasobniku systemowym, z menu wybierasz “Otwórz Centrum sieci i udostępniania”

-klik na “Zmień ustawienia karty sieciowej” i wybierz właściwości z menu “Połączenie lokalne”… dalej chyba wiesz co robić

Trzeci podpunkt:

-sprawdź jaką grupę domową masz na innym kompie z działającą siecią

-jeśli nie ma ikony “Komputer” na pulpicie, menu Start, prawo-klik na “Komputer” i “Właściwości”

-prawie pod koniec okna jakie się pojawi, będą widoczne: nazwa komputera…, nazwa grupy roboczej, jeśli grupa robocza będzie inna od sprawdzonej, to klik na “Zmień ustawienia” (gdzieś po prawej stronie od wymienionej “rozpiski”)

-w karcie “Nazwa komputera” klik na “Zmień”

-w oknie, które się pojawi, na dole będziesz mógł podać nazwę grupy roboczej, zatwierdź wprowadzone zmiany klikając OK, potem bodajże ponowne uruchomienie kompa Ciebie będzie czekało

http://screenshooter.net/3753220/ubntqoa

a moze z tych ustawien trzeba cos skonfigurowac/?

Napisalem powuzej ze IP brame DNS i Maske wpisalem porawnie

Ustawiałeś grupę roboczą? Sprawdź czy lapek widzi inny komp (przynajmniej się switch’a skreśli z listy problemów).

Jeśli chcesz, możesz spróbować każdej z podanych na screenie opcji, mają one jednak związek z wprowadzonymi przez Ciebie zmianami w konfiguracji, no może prócz ostatniej.

Lapek ma jakieś oprogramowanie zabezpieczające, mogące blokować łączność (firewall lub IS)?

PS. Co to za router? Na pewno nie trzeba w nim czegoś ustawić, może ma filtrowanie po MAC-u?