Windows 7 - Laptop - brak Open GL

(Jony8988) #1

Witam, mam problem ze sterownikami do mojego laptopa TOSHIBA l30-101, laptop może nie jest giga hiper mega super szybki i nowoczesny ale mi w zupełności wystarcza... mam taki problem, że nie mam na Windowsie 7 Ultimate 32 bit - Open GLa, Aero działa bez problemu ( mam sterowniki od Visty ) tylko ani nie mogę odpalić jakieś gierki ani nic :confused: wszędzie pisze że Open GL nie ma i koniec a na XP wszystko działało !!

(foreste) #2

Jaka karta graficzna ?.

my nie jesteśmy wróżki :smiley:

(Jony8988) #3

Wróżki... no ok :wink: pisze mi tak: ATI Radeon XPRESS 200M SERIES.

(Max Dim) #4

A DirectX 9 lub nowszy masz?

(michasu2) #5

jakie gierki chcesz odpalić z OpenGL ? Po pierwsze zaktualizuj sterowniki do radeona. DirectX nie ma tutaj nic do rzeczy. Problem na pewno leży w sterownikach, a być może ich braku. Na googlach trochę tych wyników jest na temat ati x200 i openGL. No nic musisz szukać :frowning:

(Jony8988) #6

Dirext jest chyba 10... a gierki proste takie jak Quake III Arena ( jestem na obozie i w takie gierki sie fajnie gra w parę osób ) to jakie mam te sterowniki zaintsalować ??

(michasu2) #7

ja bym próbował jeszcze z tym: http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1080

Na stronie producenta twojego laptopa musi chyba też coś być..

(Rmk) #8

Część gier na kartach Radeon wymaga pliku atioglxx.dll tyczy się to gier pracujących pod kontrolą OpenGL czyli np: Quake 3 , ST Elite Force czy Star Wars Jedi Academy.

http://www.przeklej.pl/plik/atioglxx-7z-0026ln6bg96u

Wkopiuj ten dll tam gdzie masz plik .exe uruchamiający grę.

(foreste) #9

Zainstaluj catalyst 9,3

Btw mam ta kartę w benq joybook a52

jadę na xp mam opengl

ale wersja na viste może

mieć blendy

z adopsi znam problemy z tymi kartami seri radeon

i teraz wybieram nvidie

a zrób update systemu bo może są stery pod tą wersje systemu.

(Jony8988) #10

Teraz sprawdziłem i w ogóle żadne sterowniki nie są zainstalowane tylko te systemowe :confused: nie ma Open GL a od Visty nie pasują, jak instaluje poprzez wybranie pliku w menadżerze urządzeń to raz nie działa, raz się pojawia blue screen przy restarcie i pomaga tylko Naprawa system windows [zalecane] czy jakoś tak... kurde te przeźroczyste ikonki mam ale wkurza mnie to :frowning: a do XP wracać nie chcę, pomóżcie !

(foreste) #11

Zrób aktualizacje systemu i wybierz aktualizacji sterowniki pod swa kartę graficzna.

(Rmk) #12

Jeżeli najnowsze drivery to te pod Vistę to musisz uruchomić instalator w trybie zgodności z Vista SP2 inaczej ich nie zainstalujesz.

A co do problemów z OpenGL to tak jak mówiłem wystarczy wkopiować plik atioglxx.dll tam gdzie masz exek uruchamiający grę i gra będzie chodzić.

(Jony8988) #13

Już sobie poradziłem, wgrałem jakieś starsze sterowniki z 2007 roku i wszystko działa super, żaden pliczek nie muszę kopiować bo OPEN GL po prostu się nie zainstalował !!