Windows 7 licencja BOX - jak rozpoznać?

Jestem zainteresowany kupnem windows 7 BOX. Przeglądając aukcje allegro trafiłem na tę ofertę: http://allegro.pl/show_item.php?item=5271481593#tabsAnchor Czy ten konkretny sprzedawany system jest rzeczywiście na licencji BOX? Po czym rozpoznać, że jest to BOX, a nie OEM lub upgrade?

 

Mam jeszcze drugie pytanie trochę odbiegające od tematu. Jeżeli jednak wybiorę system wyższy tj. 8/8.1, ale OEM, to czy później będę mógł go bez problemu przenieść z jednego komputera na drugi, podobnie jak to miało miejsce we wcześniejszych systemach na licencji box?

W box-ach zawsze były 2 płyty-32bity oraz 64bity. Dodatkowo klucz nie znajdował się na naklejce tylko na “kartoniku”. Upgrady miały stosowny napis na obu płytach oraz dołączonej “książeczce”.

 

Wersji OEM nie możesz przenosić na inny komputer, jest to niezgodne z licencją.

Autor  pytał o 8 i wyższe i te  zapisy nie dotyczą tych systemów, które można przenosić.

Dokładnie tak, pytałem o 8 i 8.1. Wielokrotnie na tym forum czytałem, że windows 8/8.1 w wersji OEM można przenieść z jednego komputera na drugi, tak jak to miało miejsce wcześniej w wersji BOX. Jednakże szukając informacji dotyczących różnic pomiędzy zestawem BOX, OEM i upgrade windows 7 trafiłem na następujące forum: http://www.webhostingtalk.pl/topic/47782-windows-8-oem-a-przeniesienie-na-inny-pc/ Jeden z użytkowników twierdzi, że tylko windows 8 OEM można przenosić, a 8.1 już nie, dopiero BOX to umożliwia. Czy ten użytkownik prawdę pisze?

Wygląda mi to na autentyczny BOX.

W komplecie są 2 płytki (wersja 32bit i 64bit) oraz nalepka z kluczem na której bardzo słabo (kiepskie foto) ale da się odczytać napis " Proof of license. See license terms. Label not to be sold separately." wskazujący że ta naklejka jest bo wersji BOX i że sama w sobie jest dowodem licencyjności/legalności.

Naklejka z kluczem licencyjnym OEMów różnią się od boxów. Na nalejce OEMa masz napisane nnajcześciej masz Widnows 7 Pro OA, OEM softwer. Tak samo jak na XPekach czy Visice.

 

Wzór przykładowych naklejek licencyjnych windows oem http://www.microsoft.com/resources/howtotell/static/images/features/coa_oem_6_lg.gif

 

 

Pozdrawiam

Win 8 OEM umożliwia przenosiny, natomiast w 8.1 wrócono do starych zasad i masz OEMy oraz BOXy.

Warto jednak rozważyć Win 8.1 BOX, ponieważ kosztuje tylko/aż ~400zł.