Windows 7, mało wydajny laptop


(Marcinopl) #1

Witam, na początku podam parametry laptopa, którego posiadam:

model: Inspiron N7010 - Dell

system: Windows 7 - 64 bity

procesor: Intel Core i3, M370 @ 2.40 GHz

RAM: 3 GB

karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 5400 Series

A teraz przejdźmy do konkretów. Otóż od pewnego czasu nie jestem zadowolony z wydajności posiadanego komputera. Jako przykład podam przeglądarki internetowe. Najpierw FireFox zaczął chodzić bardzo wolno (sporo trzeba czekać nawet na jego uruchomienie się), przeszedłem więc na Google Chrome, jednak ta przeglądarka również nie spisuje się odpowiednio. Strony często się zawieszają, nic nie działa i albo muszę odczekać dłuższy moment, aż w końcu zacznie chodzić, albo wyłączam po przez menadżera zadań. To pierwsza sprawa.

Druga to taka, że laptop mocno się grzeje, zwłaszcza przy grach, niby laptopy nie są do gry, ale... Chyba nie jest normalnym, iż grając np. w NBA 2k12 komputer się wyłącza z powodu przegrzania...

Prosiłbym kogoś, kto zna temat o porady :slight_smile:

Wklejam dwa logi z OTL:

OTL: http://wklej.to/UhH8l

Extras: http://wklej.to/bCNoF

Jeśli jest potrzebne jeszcze coś, proszę napisać, zaraz to wykonam.

Pozdrawiam,

Marcin


(Villy) #2

jeśli laptop sie grzeje to znaczy że trzeba go wyczyścić w środku, podaj wiek laptopa bo być może pora wymienić pastę termoprzewodzącą, lecz teraz rozbierz go i oczyść z kurzu, wyczyść ccleaner'em (program), przeskanuj programem malwarebytes


(Acorus) #3

Odinstaluj freevideomaster Toolbar,LiveVDO plugin 1.3,uTorrentBar Toolbar,vShare.tv plugin 1.3.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Marcinopl) #4

Zrobiłem tak, jak pisałeś, oto log:

http://wklej.to/ZDwZK

Laptopa kupowałem w marcu ubiegłego roku. Wyczyściłem go CCleanerem, a malwarebytes pokazał 238 szkodliwych plików (robiłem przed CCleaner`em). Laptopa zaraz oczyszczę, mam nadzieję, że to bezpieczne :wink:


(Polishavtests) #5

To daj log z Malwarebytes. Może to wina zagrożeń?


(Marcinopl) #6

Jednak będę musiał wstrzymać się z oczyszczeniem laptopa od środka, brak tak małej końcówki :wink: muszę z roboty przynieść.

Log z Malwarabytes: http://wklej.to/J2Unv


(Acorus) #7

Wyłącz przeglądarki.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

http://www.searchengines.pl/Czyszczenie ... 41981.html

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.


(MaRa) #8

U mnie 7 śmiga na netbooku z Atomem, więc się da :stuck_out_tongue:

Zauważyłem, że niektóre antywirusy mogą nieźle zamulić (np. AVG, na tak słabym komputerze to widać). Trzeba też zdefragmentować dysk (po pierwszej defragmentacji ustawia się automat na co środę, można to zmienić).

I najważniejsze - starannie dobierać programy, instalować tylko absolutnie niezbędne rzeczy. Jednak gry nie powinny zamulić, bo nic nie uruchamia się przy starcie systemu. Do wypróbowywania programów najlepiej użyć wirtualnego komputera (XP Mode wymaga Windows 7).


(Marcinopl) #9

OK, dzięki.

Ten program pokazał mi tylko Adobe Readera i FireFoxa jako out of date.


(Acorus) #10

No to aktualizuj.


(Villy) #11

oczywiście wszystko to nie wyklucza tego że wraz powinieneś go przeczyścić w środku, gdyż jak napisałeś wyłącza się w trakcie grania przy przegrzaniu co jest najwyższym wskazaniem do czyszczenia z kurzu