Windows 7 na 512 ramu?

Witam !

Jak myślicie warto zainstalować windows 7 na 512 ramu ?

Jak będzie chodził na tyle ramu ?

Próbował już tak ktoś ?

Procesor mam Intel Pentium 3.01

Pozdriawam :slight_smile:

A jaki posiadasz aktualnie system? Jeśli XP to wg. mnie nie ma sensu instalować Windows 7. Na pewno zajmuje więcej zasobów, będzie chodził gorzej, a jeśli chodzi Ci dobrze XP to jaki jest sens zmieniać system? :slight_smile:

Przy tym procesorze i 512mb ramu odradzam instalację windows 7…

512mb to w zasadzie takie minimum do pracy na winxp przy poinstalowanych różnych programach itp… dla win7 będzie to trochę za mało…

Przy takiej ilości RAMu też odradzam Ci Win7. Albo dokup sobie RAM, albo pozostań przy XP.

No niestety 512 MB pamięci RAM to trochę za mało. Uruchomić się da ale już pracować z programami zainstalowanymi na na takim kompie to nie będzie komfortowa system będzie często mulił i się przycinał. No i dysk będzie na ciągłych obrotach.

Popieram opinie moich przedmówców:

Albo jak masz możliwość to dołóż więcej pamięci RAM minimum 2GB a jak nie to zostań przy XP.

ja testowo zainstalowałem na 512MB ramu i athlonie 3,2 bertone czy jakoś tak i szczerze mówiąc to nie jest najgorzej da się przeżyć ale na dłuższy okres to nie specjalnie polecam bo system się szybko włącza ale później aplikacji różne to żeby się załączyły to trza nieźle sobie poczekać nawet na głupią mozille z 7-10s trzeba czekać ale jak już się uruchomi to działa nie najgorzej od czasu do czasu się na krótko przytnie ale tak to działa i nawet dało się rezident evil 5 odpalić i działało i dało się nawet grać tyle że na włączenie trzeba było czekać z 5 min , myśle więc ze jakby mial przynajmniej z 1GB ram do nie ma się czego bać ale fajerwerków nie ma się raczej co spodziewać a 2GB to już w zupełności wystarczy

A jak na mam np. 2 GB RAM-u ale mam procka Athlona 1.6 i karte graficzną 128 mb Readona 9550 to będzie dobrze chodził? A i mam takie pytnie ( sory że w tym temacie ale nie będe juz nowego zakładał) czy to prawda że W7 mocno sie angażuje w sprawy pirackie? Chodzi mi o to czy podczas instalacji trzeba wpisywać swoje dane osobiste?

Będzie chodził w miarę dobrze.

Jeśli masz legalny system czym się martwisz? A co do wpisywania danych osobistych podczas instalacji - ciekawa bajka, nic podobnego nie zauważyłem.

Pozdrawiam

Ja wpisywałem tylko klucz produktu i nazwę komputera - nic poza tym, żadnych danych osobistych itp… czyli standardowo.

testowałem W7 na słabszym sprzecie pod tym tematem

7mka-slabszym-sprzecie-t359854.html

a dziś podłączylem, pod słabszego kompiutra na którym mam 7-ke pendriva 4GB jako ready boost i jestem mile zaskoczony bo różnica jest zauważalna programy się szybciej włączają i jest odczuwalna ogólna lekkość pracy systemu :slight_smile: cud :wink: