Windows 7 na dysku usb Toshiby

Witam mam pare pytań odnośnie dysku usb toshiby dokładnie takiego http://www.ceneo.pl/14534544

Chciał bym postawić na nim windowsa 7 x64 do codziennej pracy.

Czy windows będzie chidził wolniej czy szybciej ?

Czy można go partycjować ?

Dodam , że dysk działa pod usb 3.0 i mam takie wyjście w płycie głównej.

można dzielić na partycje, co do jakości działania to trudno powiedzieć na pewno sata3 będzie wydajniej :wink: po co chcesz stawiać system na dysku zewn ? żeby go zabierać ze sobą ?

w ogóle taka akcja raczej nie ma sensu.

Ponieważ mam stary dysk sata acera a narazie nie planuje zakupu dysku , toshibe nabylem za smieszna cene i zastanawiam sie czy bedzie dobrze chodzil

no to spróbuj i sam się przekonasz jak to będzie działać

No to ładnie teraz porobiłem…

chciałem zrobić partycje coś poszło zle i teraz mi wcale dysku nie widzi wie ktoś jak to naprawić bo sie jednak zdecydowałem , że kupie normalny dysk do windowsa …

zrobiłem tak jak opisane w tym temacie (znalazlem gdzies na forum)

przejdź do Start> Wszystkie programy> Akcesoria> kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.

wpisz następujące polecenie:

DiskPart klik Enter.

Po wpisaniu polecenia LIST DISK, pokaże sie numer dysku z dysku USB.

ponizsze polecenia wpisuj pojedynczo i wciskaj Enter. Polecenia te są dosyć czytelne, można łatwo odgadnąć, co te komendy robią.

Select disk 1 (Dysk 1 Zamień swój numer dysku)

CLEAN

Utwórz partycję PRIMARY

PARTITION wybierz 1

ACTIVE

FS = FORMAT NTFS

ASSIGN

EXIT

p.s. widze ze masz dane na dysku wiec postaraj sie jakos wybrac ta partycje na ktorej chcesz zainstalowac windowsa

« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2010, 19:57:20 wysłane przez kamiton »

podziel na partycje przez instalator systemu jeśli chcesz postawić na nim system (odłącz inne dyski, pendrive na czas instalacji). jeśli chcesz zarządzać dyskiem (przywrócić partycje) to aplikacją graficzną lub zarządzanie dyskami windows Windows 7 ma wbudowane oprogramowanie do zarządzania wielkościami partycji. Klikasz w > panel sterowania > narzędzia administracyjne > zarządzanie komputerem > zarządzanie dyskami.

Utworzyłem nową partycje ale czemu ona ma tylko 931gb jak dysk ma pojemność 1terabite , prubowalem zwiekszyc partycje ale sie nie da ?

wszystko jest ok 1TB to wartość podana przez producenta przy przeliczniku 1mb = 1000KB, w rzeczywistości 1MB = 1024KB i stąd ta różnica.

wszystko jest ok.

Już sie martwiłem swoją drogą “70 gb piechotą nie chodzi” hehe dzieki bardzo za pomoc :slight_smile: