Windows 7 na dysku wirtualnym i Windows XP

Mam pewien problem. Otóż kiedyś zainstalowałem sobie dwa systemy na jednym dysku, na dwóch partycjach systemowych - Windows XP, a potem Windows Vista. Tyle, że wtedy zainstalowałem je na partycjach fizycznych. I oba miały ze sobą konflikt, bowiem kiedy zainstalowałem Vistę, to po dość krótkim czasie (max 2 tygodnie), oba systemy zepsuły się, chyba dlatego, że próbowałem otworzyć pliki zainstalowane na XP, w Viście. Oba systemy, jak i wszystkie pliki na wszystkich partycjach były nie do użytku i musiałem zrobić format dysku. Stało się to rok czy dwa temu, ale i tak to pamiętam. Teraz mam Windows XP SP3 (na partycji systemowej) i planuję zainstalować Windows 7 na dysku wirtualnym wg tego artykułu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=214&Instalacja+Windows+7+na+wirtualnym+dysku+VHD

Wobec tego mam pytanie: Czy jeśli zainstaluję w ten sposób Windows 7 i spróbuję otworzyć jakąś partycję lub plik z XP, to stanie się to samo ?? Czy w ogóle instalacja Windows 7 na VHD gwarantuje stabilność ? Muszę to wiedzieć, gdyż nie mogę z wielu powodów zrezygnować z XP, a Windows XP Mode w Windows 7 to ściema i chłam wg mnie. Bardzo proszę o pomoc i radę kogoś (nie)doświadczonego.

Mam tak samo instalowanego Windowsa 7 RC 7100 i działa bez najmniejszej zacinki czy problemu albo BSOD-a. Jedynym minusem jest brak możliwości sprawdzenia w indeksie wydajności (z powodu właśnie VHD)

Zastanawia mnie tylko, na jakiej podstawie oceniasz, że Windows XP Mode w Windows 7 jest ściemą i chłamem (system nie jest oficjalnie wypuszczony i niby skąd masz to info od “boga” ?)

Nie rozumiem powiedzenia “info od boga”, ale jednak przesadziłem z tą ściemą i chłamem. Chodziło mi o to, że na początku Microsoft zapowiadał to jako funkcję, a nie maszynę wirtualną.

Co do win 7, to masz tak jak ja zainstalowanego Windows XP na partycji systemowej ???

Nie ma różnicy, na jakiej partycji instalujesz, po odpaleniu XP-ka zostanie Ci po prostu mniej miejsca na dysku i nie będziesz tej partycji fizycznie widział, natomiast w Win7 będzie ona jako osobna partycja a dotychczasowe zmienią literki tylko.

A czy w Win 7 będę widział partycje fizyczne ? A o co ci chodziło z “… i nie będziesz tej partycji fizycznie widział, natomiast w Win7 będzie ona jako osobna partycja…”. Rozumiem tylko tyle, że w XP nie będę widział partycji utworzonych na dysku VHD, a w Win7 nie będę widział partycji normalnie utworzonych.

Pierwszą część dobrze zrozumiałeś, XP nie widzi VHD jako osobnej partycji. Natomiast po odpaleniu Win7 będziesz widział wszystkie partycje dotychczasowe + partycja VHD, która będzie miała literkę C:, systemowa XP D: a 3 partycja E:

W Wirtual PC na viście z zainstalowanym Win7 widzi on(Win7) tylko swój dysk C i nic więcej.

Hitm3n , Przyznaje się że nie do końca przeczytałem to:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8& … +dysku+VHD

Temat przekształcam na: Windows 7 na dysku VHD - wrażenia i opinie użytkowników.

Ci, co zainstalowali sobie Win 7 na dysku VHD wg tego artykułu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=214&Instalacja+Windows+7+na+wirtualnym+dysku+VHD niech opiszą w tym temacie swoje wrażenia, opinie, oceny, komentarze itp.

janek109 to, że masz dobrego lapka, nie znaczy, że masz dobrą wiedzę. Wirtualny PC to nie do samo co Virtual Hard Disk, nie myl pojęć i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poczytaj najpierw o tym a później się wypowiadaj.

Jak już mówiłem, system chodzi bez zarzutu, żadnego BSOD-a czy innej wysypki. Sporadycznie GG 8.0 nie chciało się dobrze połączyć, ale to już minęło, bo zainstalowałem tam AQQ 2.0.5. Programy, które są zainstalowane na innych niż właściwa Windowsa 7 partycjach, działają także bez zarzutu (np Steam, kilka programów z GOTD, gierki itp). Sam system natomiast w wersji RC 7100 ma bardzo mało procesów, dzięki czemu zużycie RAM-u jest na poziomie 580-630 MB przy 2 GB.