Windows 7 na komputerze z 2001r

Tak się składa że mam okazję stać się legalną posiadaczką Win 7 całkowicie za darmo. Nie chciała bym takiej okazji stracić i zastanawiam się nad instalacją systemu na dość starym komputerze:

Athlon XP 1700+ (1400 MHz),

1024 MB RAM,

grafika: GeForce 2 MX 400 64 MB,

dźwięk: Realtek na płycie głównej,

dysk: WD 120 GB.

Komputer używany do:

Office 2007 (Word, Excel),

Firefox

I to w zasadzie tyle :slight_smile:

Pytam Was czy ktoś instalował na zbliżonym sprzęcie Win 7 i może ewentualnie podzielić się spostrzeżeniami?

zadziała, ale o komforcie pracy niestety nie ma mowy,

BTW

dziwne… :slight_smile:

MSDN AA

ja bym pozostał przy tym systemie co jest teraz zainstalowany. 7 IMO do nowszych komputerów nadaje się.

Na tego typu pytania jest jedna odpowiedź: zainstaluj i się przekonaj, a później podziel się spostrzeżeniami.:slight_smile:

RAMu jest wystarczająco- jak byś miał 256 MB to bysmy się martwili-obecnie nie ma potrzeby :slight_smile: Procesor ciut słaby ale może da rade (mam nadzieje). Grafa nie ma większego znaczenia ( bezproblemowo ciągnie kompa niestety NIE MA MOWY o aero) Dysk również wystarczający- ogólnie powinno sie udać… zresztą spróbuj i zobacz…

Tak też zrobię w najbliższym czasie. Na Areo mi nie zależy a co do procesora to on właśnie będzie tu wąskim gardłem. Zainstaluje i potestuje.

Wg. mnie będzie działał bardzo dobrze, poza oczywiście Aero.

Na moim Celeronie m440 1,86GHz i 512MB RAM pracowało się bardzo komfortowo a korzystałem głównie z Gimpa, który swoje wymagania też ma, teraz mam 2GB RAM i pracuje się o wiele lepiej tzn. system reaguje szybciej, ale wątpię aby na komputerze koleżanki się pracowało wyjątkowo niekomfortowo. Ze swojej strony polecam instalację Windows 7, XP to już staruszek, praktycznie już nie wspierany. Windows 7 będzie na tym chodził całkiem sprawnie.

Pozdrawiam!

Dzięki roobal dodałeś mi otuchy. Ja nie mam wymagań odnośnie pracy na systemie. Ale zawsze to większe bezpieczeństwo mieć nowszy system niż XP.

Miała Dawidzie, miała.

Instaluj, wyłącz aero (i tak nie pójdzie) wyłącz indeksowanie, wyłącz zbędne usługi i śmigasz.

oj przepraszam :smiley:

yhy czyli co ONA ma wyłączyć? :smiley:

Skoro nie pójdzie to się samo nie włączy , więc nie będzie potrzeby jego wyłączenia :stuck_out_tongue:

U mnie na HP VL400,512 Mb pamięci,Celeron 1GHz i dysku 8Gb z kartą NVidia 440 chodzi i to znacznie żwawiej niż vista.System i kilka drobnych programików bo na więcej nie ma miejsca.