Windows 7 na laptopie HP 15-d015sw

Witam.
Na prośbę znajomego zainstalowałem na jego komputerze system Windows 7 (oryginalnie była 8 a potem automatyczna aktualizacja do 10).

Niestety nie działa Wi-Fi, po kablu działa. Podczas diagnozy karty system krzyczy że funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona. W menadżerze urządzeń wszystko z kartą jest ok. Próbowałem instalowania różnych wersji sterowników (korzystałem również z opcji aktualizacji sterownika w menadżerze) ale to nie pomogło.


oprócz tego jest jeszcze jeden problem z
PCI\VEN_1022&DEV_7814&SUBSYS_2194103C&REV_01
PCI\VEN_1022&DEV_7814&SUBSYS_2194103C
PCI\VEN_1022&DEV_7814&CC_0C0330
PCI\VEN_1022&DEV_7814&CC_0C03
czyli
AMD USB 3.0 Host Controller
pomimo że w komputerze ie ma portu USB 3.Zainstalowałem najnowsze sterownik do układu AMD A4-5000 ale to nie pomaga

proszę o szybką pomoc

Spójrz tutaj może to ci pomoże:

@adrian218 dzięki za dobre chęci, ale niestety sterowniki które proponowano na forum są do broadcoma,ale znalazłem już poprawne sterowniki i wifi działa mi już poprawnie

Niestety nadal mam problem z kontrolerem hosta USB 3.0 AMD, mimo że w laptopie nie ma portu USB 3.0. Z powodu braku tego sterownika mam problemy nawet z myszką, po kilku próbach podłączenia odbiornika do rożnych portów) system w końcu zaczyna instalować sterowniki i zaraz pojawia się komunikat że instalacja zakończyła się niepowodzeniem, o dziwo myszka przez chwilę działa. Podobnie z pendrivami.
Próbowałem instalować sterowniki od Lenovo https://support.lenovo.com/sg/pl/downloads/ds030088 ale nie pomogło

Zainstaluj sterowniki chipsetu od amd. To w tej paczce są sterowniki do USB 3.0.

mam zainstalowane najnowsze (stabilne) sterowniki AMD adrenaline 18.5.1
zresztą AMD nie udostępnia do tego układu nic innego, poza betą adrenaline 18.8.1

Kur… brawo AMD, zepsuli stronę ze sterownikami i teraz nie ma opcji na pobranie sterowników do chipsetu, sata i usb 3.0 dla laptopów…

Na szczęście ja mam kopie zapasową do a4-6210. Jedyne co mogę ci doradzić to przesłanie mojej kopi i liczyć na to że instalator sam pobierze sobie odpowiednie sterowniki bo nie wiedzieć czemu instalator dla kart graficznych nie pobiera sterowników do chipsetu a ten dla chipsetu nie wykrywa nic poza jego komponentami. Taka logika AMD…

Upominam że nie daje żadnej gwarancji i nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone przez te sterowniki jako że jest to instalator pobrany na inny sprzęt. Jednak z doświadczenia wiem że powinno zadziałać.

https://drive.google.com/open?id=19RhWzu8xZSfBiT5NtWXeQCwYTH95trag