Windows 7 na Laptopie

Jak myślicie, czy lepiej przywracać system z partycji recovery czy instalować z oryginalnej płyty?

Jeżeli nie przeszkadza ci dodatkowe oprogramowanie, dostarczone przez producenta laptopa to wybierz przywrócenie z recovery (szybsze, wszystkie sterowniki);

W przeciwnym wypadku instalacja z nośnika z kluczem produktu z naklejki;

Pozdrawiam

Tak jak kolega wcześniej. Dodatkowo radzę Ci przepisać i schować w bezpieczne miejsce klucz produktu - ten sam, który znajdziesz pod laptopem na naklejce. Z doświadczenia wiem, że owa naklejka potwierdzająca legalność potrafi - w miarę upływu czasu - ścierać się. A potem mogą być problemy.

Ja zawsze instaluję system z płyty i w trakcie instalacji podaję klucz, który znajduje się na naklejce. System wówczas nie posiada dodatkowego oprogramowania, które na partycjach recovery bywa w wersjach testowych, z którego bywa, że nie korzystamy, tudzież jedynie spowalnia ono działanie systemu. Z drugiej strony instalacja samemu wymaga znalezienia na stronie internetowej producenta laptopa czy konkretnych podzespołów sterowników do urządzeń, takich jak karta sieciowa i ręcznym ich zainstalowaniu. Najlepiej jeszcze przed instalacją systemu rozejrzeć się za sterownikami, zapisaniu ich np. na pendrive albo na osobnej partycji, tak żeby po instalacji systemu na nowo wszystko było przygotowane i gotowe do instalacji. Może też się zdarzyć, że będziesz miał problem z aktywacją, ale wtedy telefon do pomocy technicznej Microsoftu pomaga: http://blogs.technet.com/b/mkedziora/ar … ienta.aspx

Polecam też: http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

W większości przypadków dodatkowe oprogramowanie dodawane przez producenta laptopa jest po prostu zbyteczne.Oczywiście można te niepotrzebne programy odinstalować.

Jeżeli to laptop firmowy nie aktywujesz go tym kluczem z nalepki. Nie chce mi się tego opisywać po 100 razy. Przeczytaj sobie ten kawałek z innego mojego posta co opisałem @papierkowi:

Już Ci na to odpowiadam

Nie tylko jest tak w DELLach ale i Asusach czy innych

W biosie wpisana jest tablica i jak instalujesz z płyty np DELLa to ta błyta ma tam wpisany numer fabryczny, nie ten co jest na naklejce tylko inny. To jest tak zwany SLP key.

Żeby zainstalować windows musisz wziąść normalną płytę Windows XP i on wtedy zapyta o KEY (to jest legalne i gdybyś zadzwonił do MICROSOFTU i powiedział że chcesz zainstalowac czysty system kazaliby ci wziąśś jakikolwiek , tylko oryginalny !!

Wpisujesz KEY z naklejki, on Ci go przyjmie ale nie zarejestrujesz go normalnie bo trzeba dzwonić

W przypadku płyt z VISTA i Windows 7 instalacyjnych dla danego modelu różnia sie one od normalnego Windowsa tym, że oprócz różnych programów i smieci, jest na nich plik xrm-ms i KYY SLP a system automatycznie sam się rejestruje podczas instalacji.

Z DELLami był tylko jeden problem. Były takie co miały VISTĘ z możliwościa preinstalacji do XP, do czego była płyta. I tu była kicha bo tablica wpisana w BIOSIE nie pozwalała na zainstalowanie XP z tej płyty, a to był fabryczny system, tylko trza było instalować ze zwykłej a o KEY prosić microsoft bo na nalepce był od VISTY i nie pasował

TY MASZ TEZ REJESTRAJE PEWNIE KEYem SLP !!

michalek6000 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.