Windows 7 na netbooku


(Ernestinho) #1

Ten temat kieruje do posiadaczy Windows 7 na netbooku.

Jak działa wam system ?

Czy jest sens wgrać go na Acer Aspire One ? Gdyż przymierzam się do zakupu tego netbooka.

Pozdrawiam,

Ernestinho.


(Maniekok1) #2

Posiadam 2 laptopy na hp pawilion 6640ew wgrałem windowsa 7 32bit ultimate 7100 rc jako główny system a na toshibie Qosmio g 50 10 t orginalnego zostawiłem ( vista 32bit ultimate ) a na 2 partyci zainstalowałem windowsa 7 64bit 7100 rc . I na obu windows chasa asz miło . 2009-07-15 godz 13:36 DZIAŁA NA 100% W OBU LAPTOPACH .


(Ernestinho) #3

mówisz o notebooku (laptopie) a mi chodzi o netbooka

http://www.allegro.pl/item685216777_net ... ratis.html


(Wojtek Moto) #4

Nie ma wielkiego znaczenia czy to netbook, czy notebook - bardziej istotna jest różnica przeciętnej konfiguracji i mocy tych dwóch typów komputerów przenośnych.

Na Twoje pytanie odpowiem tak: Windows 7 działa w zadowalający sposób na komputerze klasy Duron 1400 i 1 GB RAM DDR1. Demonem prędkości taki stary komputer nie jest, a radzi sobie z systemem zaskakująco dobrze.

Na Twoim miejscu wrzucałbym Windows 7 chociażby na próbę - moim zdaniem zdecydowanie warto.

Całkiem sporo dowiedzieć się możesz tutaj - http://www.windows7.pl/forum/index.php#1


(klemensior15) #5

Coś mi się obiło o uszy ,że miały być pendrivy z Win 7 link Tutaj też jeden artykuł na temat win 7 na jednym z netbooków


(Marekglapa) #6

Na moim kompie z podpisu (2), miałem Windows 7 jeden dzień. Po tym go wywaliłem. Czemu? Chodził przewolno. Po kilku godzinach pracy rwał. Przycinki w muzyce i innych programach sprawiły, że system tak szybko jak się pojawił tak też szybko zniknął z mojego komputera. Komputer 2 z podpisu ma ten sam procesor i chipset co Acer Aspire One. Mam tylko 2GB ramu. Niestety ale odradzam Ci instalacje nowego systemu M$ na takim sprzęcie. XP śmiga jak dziki.


(Craqzzsp) #7

Korzystam z Windows 7 na netbooku (Asus 1000H) już od dłuższego czasu i nie mogę narzekać. System sprawuje się świetnie, aero działa bez przycinek, system nie muli i uruchamia się bardzo szybko (porównywalnie do XP). Ogółem jedyna zauważalna różnica między Windows XP a Windows 7 na netbooku to apetyt na ram - po uruchomieniu XP zajmuje około 250-300 MB ramu, zaś Windows 7 około 500 MB. Przy 2 GB ramu nie robi to dużej różnicy. Gorąco polecam instalację Windows 7 na netbooku :wink:


(Ernestinho) #8

Znalazłem coś ciekawego na YT, spójrzcie sami:

Chyba już jestem przekonany :wink:

-- Dodane 14 lip 2009, 20:02 --

A może ktoś przesłać jakąś mini galerię jak to wygląda xDD


(MaRa) #9

Na netbookach działa, a czemu by nie? Problem może być w zdobyciu sterowników do tego systemu, szczególnie do klawiszy funkcyjnych - z tego powodu nie używam na Lenovo S10.

W Viście indeks wydajności procesora Atom to 3.0, wszystko psuje grafika, w 3D ma 1.9. W 7 nie wiem, jakie ma indeksy wydajności. Aero bez problemu chodzi. W Viście nawet był dłuższy czas pracy na bateriach niż w XP :!: , problem był m.in. z... defragmentacją dysku (pod XP 5 minut, pod Vistą 4 godziny). W Viście znacznie dłużej trwała instalacja programów, aktualizacje instalowały się nawet ponad godzinę. Pod 7 wydajność dysku była już normalna, instalacja programów dosyć sprawnie szła. Czyżby specjalnie spowolnili Vistę, by ludzie kupili nowy sprzęt?

Procesor Atom ma wydajność jakieś 5x mniej niż najsłabszy Core2Duo, ale jest zupełnie porównywalny z procesorami Pentium4 o podobnym czy nawet szybszym zegarze czy z procesorami AMD o podobnym zegarze (wtedy były szybsze niż Pentium). Czyli nie jest tak źle. O najnowszych strzelankach 3D można zapomnieć, do obróbi wideo też raczej słaby. Ale do innych zastosowań wystarczy.


(Craqzzsp) #10

Proszę bardzo:

http://pokazywarka.pl/win7netbook

//troszkę obrazki zmniejszyło ale wszystko widać


(Ernestinho) #11

craqs ,

dzięki wielkie.


(Inertia) #12

osobiście mam na Acer Aspire One Windows 7 RTM 7600 x86 32bity i chodzi dobrze areo jest w indeksie pokazuje 2.1 instaluje sie z pendriva szybko złużycie ramu jest na poziomie 45% a sterowniki to nie problem albo windows update albopo instalacji połowa domyślnych sterów jest reszte sciągamy ze strony producenta tzn Acera tyle zesterowniki od modelu netbooka wyzszegotakiego który zbytnio konfiguracją sprzetową sie nie różni tyle ze ma viste zainstalowana sterowniki od visty działają na acerku i na win 7 polecam gorąco


(Lukasz Grzelak22) #13

a jak zrobić by 7 startowała z pendriva sory za ot


(Ernestinho) #14

lukaszczecin ,

http://www.windows7.pl/forum/index.php/ ... 415.0.html


(bachus) #15

Hej, tutaj masz na AA1: http://www.aspireone.pl/2009/07/25/wind ... -wydaniem/

Moim zdaniem: lepiej, niż na XP. Ja jestem bardzo zadowolony.