Windows 7 na Tablecie

Witam . Mam pytanie czy na tablecie (dokładnie ZENITHINK ZT-180) można zainstalować Windows 7? A jak tak to gdzie można go kupić? Chyba ,że to nielegalne to tylko z ciekawości czy można mieć ten Windows na tym modelu :wink:

Za słabe parametry na ten system. Zainstalujesz xp przy dużej optymalizacji usług i wyglądu, ale nie licz na komfortową pracę :slight_smile:

To tak zapytam jaki model by pasował aby zainstalować win7? Tak w cenie do 600 zł . Chodzi o filmy i jako takie gry ;} (gdzieś na yt widziałem jak jakiś pan co oceniał tableta za jakieś 200zł grał w WoW-a przy za instalowanym Windows7)

Piechulsky , to pewnie był jakiś fake, nigdy w życiu nie odpalisz win7 oraz wowa na tablecie wartym 200 zł :slight_smile:

Nie pograsz w nic przy ramie dawanym do tanich tabletów. Musiał byś mieć chociaż te 1,5-2ghz proca, oraz 1giga ramu, a i tak nie dam se głowy uciąć, że to wystarczy :slight_smile:

Np mógłbyś na takim zagrać, ale nie wiem czy komfortowo :slight_smile:

Zenithink, jak i Iconia A500, iPad i dziesiątki obecnie budowanych tabletów nie posiadają przede wszystkim procesora w architekturze x86, tylko ARM. “Normalny” Windows nie zadziała na takich urządzeniach. Istnieje co najwyżej Windows CE, który jednak ze zwykłym biurkowym Windowsem nie ma tak wiele wspólnego. Windows 8 dopiero będzie miał swoją wersję na procesory ARM, ale aplikacji skompilowanych dla x86 też najprawdopodobniej nie uruchomi (tak na 99%, szczerze wątpię w jakąś emulację).

Jeżeli szukasz Tablet PC na którym można by uruchomić Windows i zagrać w WoW to prawdopodobnie Samsung Slate 7 będzie dobry, ze swoimi 4 GB RAM-u i procesorem Core i5, choć nie wiem jaki ma układ graficzny. Zapowiadana cena to zdaje się nieco ponad 1000 dolarów.

W tym momencie Tablet PC z Windows to głównie segment biznesowy i tylko starsze/słabsze są tańsze. Dodatkowo, mało jest urządzeń typu “slate” (WindPad 110W - AMD Brazos; 2000 zł, Asus EP121B - 12" i procesor Core i5, Fujitsu Q550 - biznesowy; smartcard i TPM; 3000 zł, HP Slate - Atom; 2000 zł, Acer Iconia W500 - 2000 zł), królują laptopy z obracanymi ekranami (HP EliteBook 2740p - 4000 zł, Dell Inspiron Duo - 1500 zł, Dell Latitude XT2, Lenovo X61t).

Dell Inspiron Duo ma obracany ekran, 10" i kosztuje około 1500 zł, wydaje się dość ciekawy. W środku pewnie jakiś Atom z tego co pamiętam, więc wydajność gier też żadna. Windows 7 w standardzie.

chyba 2000zł a nie za 200zł