Windows 7 na VirtualBox - AERO - jak włączyć

(system) #1

Jak włączyć AERO na Windows 7 (wirtualna maszyna na programie VirtualBox)

(mikber18) #2

Witaj,

Zobacz :arrow: viewtopic.php?f=35&t=299400&start=0

(Łukasz14) #3

Ananas , na virtualnej maszynie raczej nie uruchomisz aero, bo nie obsługuje ona 3D

(system) #4

Mam włączoną opcję grafiki 3D, zainstalowane dodatki VirtualBox na wirtualnej maszynie, na Viście AERO chodzi... da się je jakoś włączyć?

(Łukasz14) #5

Ananas , jaki to build systemu? Jaka karta graficzna została wykryta przez system? Ile pamięci przydzieliłeś tej grafice?

(system) #6

build: 7000, Windows 7 beta 1

karta graficzna wykryta przez system: potem sprawdzę

pamięć VIDEO: 12MB, RAM: 640mb

(Łukasz14) #7

Za mało pamięci przydzieliłeś karcie graficznej, do działania Aero wymagane jest co najmniej 64 MB

(system) #8

Aha, spróbuję.

-- Dodane 20.02.2009 (Pt) 19:01 --

Włączyłem 65MB, ale nie wiem, gdzie się włącza AERO w W7! Zmieniałem themy, ale to nic nie dało...

(Max Graczyk) #9

Przydziel karcie graficznej 128 MB. Aero powinno się włączyć automatycznie.

(system) #10

128mb to ja mam w komputerze... będzie dobrze napewno chodzić?

(Raq 88) #11

bedzie :slight_smile:

(system) #12

nie mogę przeznaczyć całej pamięci. Program blokuje.

Przeznaczyłem 121mb, i nie włączyło się. Co robić?

W Viście jest łatwiej - jest wybór między AERO a zwykłym, ale w w7 nie widzę nigdzie takiego wyboru...

(Łukasz14) #13

Ananas , zmień temat windowsa na inny. A po drugie jak chcesz testować ten system to zainstaluj może go na kompie?

(system) #14

Na kompie nie zainstaluję, bo mam za mało miejsca na dysku, a poza tym szybciej jest włączyć wirtualny komputer niż ciągle wyłączać i właczać kompa.

Zmieniałem tematy, ale to nic nie dało.

(Max Graczyk) #15

Już sprawdzałem na VirtualBox. Okazuje się, że mimo włączenia akceleracji 3D i przeznaczenia 128 MB pamięci wideo Aero w Windows 7 nie działa.

(system) #16

Lecz musi to mieć jakieś uzasadnienie... bo AERO w Viście na Virtual PC da się zrobić... (jak? tak! http://www.kowasz.pl/wojciech/News.aspx?id=31)

-- Dodane 21.02.2009 (So) 15:28 --

system pokazał, że mam nieaktualne sterowniki do karty VirtualBox Graphisc Adapter.