Windows 7 na VirtualBox - AERO - jak włączyć

Jak włączyć AERO na Windows 7 (wirtualna maszyna na programie VirtualBox)

Witaj,

Zobacz :arrow: viewtopic.php?f=35&t=299400&start=0

Ananas , na virtualnej maszynie raczej nie uruchomisz aero, bo nie obsługuje ona 3D

Mam włączoną opcję grafiki 3D, zainstalowane dodatki VirtualBox na wirtualnej maszynie, na Viście AERO chodzi… da się je jakoś włączyć?

Ananas , jaki to build systemu? Jaka karta graficzna została wykryta przez system? Ile pamięci przydzieliłeś tej grafice?

build: 7000, Windows 7 beta 1

karta graficzna wykryta przez system: potem sprawdzę

pamięć VIDEO: 12MB, RAM: 640mb

Za mało pamięci przydzieliłeś karcie graficznej, do działania Aero wymagane jest co najmniej 64 MB

Aha, spróbuję.

Dodane 20.02.2009 (Pt) 19:01

Włączyłem 65MB, ale nie wiem, gdzie się włącza AERO w W7! Zmieniałem themy, ale to nic nie dało…

Przydziel karcie graficznej 128 MB. Aero powinno się włączyć automatycznie.

128mb to ja mam w komputerze… będzie dobrze napewno chodzić?

bedzie :slight_smile:

nie mogę przeznaczyć całej pamięci. Program blokuje.

Przeznaczyłem 121mb, i nie włączyło się. Co robić?

W Viście jest łatwiej - jest wybór między AERO a zwykłym, ale w w7 nie widzę nigdzie takiego wyboru…

Ananas , zmień temat windowsa na inny. A po drugie jak chcesz testować ten system to zainstaluj może go na kompie?

Na kompie nie zainstaluję, bo mam za mało miejsca na dysku, a poza tym szybciej jest włączyć wirtualny komputer niż ciągle wyłączać i właczać kompa.

Zmieniałem tematy, ale to nic nie dało.

Już sprawdzałem na VirtualBox. Okazuje się, że mimo włączenia akceleracji 3D i przeznaczenia 128 MB pamięci wideo Aero w Windows 7 nie działa.

Lecz musi to mieć jakieś uzasadnienie… bo AERO w Viście na Virtual PC da się zrobić… (jak? tak! http://www.kowasz.pl/wojciech/News.aspx?id=31 )

Dodane 21.02.2009 (So) 15:28

system pokazał, że mam nieaktualne sterowniki do karty VirtualBox Graphisc Adapter.