Windows 7 na VirtualBox-błąd przy instalacji

Pobrałem najnowszego VirtualBox z DP (niedawno pojawiła się nowa wersja). Obsługuje sevena, bo jest do wyboru Windows Seven w wyborze systemu. Noto zatwierdzam, ramu daję 1GB, VRAM: 32MB, bootuję, zabotowane, instalacja, w 1 sekundę przekopiował pliki, później wypakowuje- ok.6% i błąd, o takiej treści:

bdvboxjd8.th.jpg

Dlaczego tak?Co zrobić żeby ruszyło? Virtualbox powinien obsługiwać Sevena… aha… sevena pobrałem z oficjalnej strony MS.

aha. zapomniałem… może to nieważne, ale zaznaczyłem w opcjach Enable 3D acceleration, czyli włączyłem wsparcie 3D…

Spróbuj zainstalować na Virtual PC 2007 SP1. Jeżeli błąd będzie taki sam, pobierz jeszcze raz obraz ISO.

U mnie na VirtualBox strasznie długo się ładował system (przy instalacji). Zanim rozbłysnęło się logo Windows minęła ponad 1 minuta #-o

Zrezygnowałem więc i tak długo czekałem, aż pojawił się Bluescreen i format dysku :smiley:

Przy instalacji Windows Vista zrobiłem 2 partycje. 1 partycja większa od drugiej dla Windows Vista. Ta druga o pojemności 107 GB była dla Windows 7. Najpierw instalacja Visty, instalacja potrzebnych programów, instalacja sterowników i odświeżenie indeksu wydajności. Potem na drugiej partycji zainstalowałem Windows 7. Wszystko poszło bez problemów.

Miałem to samo tylko że ja instalowałem system normalnie na partycji. Pomogło ponowne ściągnięcie obrazu systemu ze strony microsoft :stuck_out_tongue: Pisze z sevena i narazie podoba mi się :smiley:

Niestety, nie mogę zainstalować na VirtualPC, bo nie mam XPeka, a Vista jest HP, a on Visty HP nie obsługuje, poza tym VirtualPC nie obsługuje mojej karty sieciowej i mojego neta LAN. A obraz ściągnąłem z MS. Przy moim łączu 2,5GB to dużo, nie da się czegoś zrobić? :frowning:

Mówię ci, żebyś pobrał jeszcze raz obraz ISO z serwerów Microsoftu. Virtual PC nie obsługuje Visty HP, ale mimo tego działa, tylko że za każdym razem (podczas tworzenia maszyny, podczas instalacji programu) wywala mi błąd o niekompatybilności z Vistą HP, ale i tak działa. Skoro nie obsługuje twojej karty sieciowej (mówię o Virtual PC), to lepiej nie instaluj Windowsa 7 na tej wirtualizacji.

W VirtualBox daj takie ustawienia:

- Typ: Windows Vista

- Pamięć RAM: 768 MB

- Pamięć wideo: 128 MB (jeżeli tyle nie masz, zmniejsz do 64 lub 32 MB)

- Wyłączona akceleracja 3D

- Nazwa: Microsoft Windows 7

Jeżeli instalacja się uda, ale zdenerwujesz się na widok brzydkiego taskbara (przy wyłączonym Aero pasek wygląda obrzydliwie), możesz z powrotem włączyć akcelerację 3D.

i to naprawdę da mi aero w virtualu

Może Aero się włączy, ale nie sądzę, bo wirtualne maszyny mają kiepskie karty graficzne i nie działa Aero.

Chyba, że zwiększysz pamięć wideo do 128 MB i włączysz akcelerację 3D. Jak karta graficzna będzie obsługiwać WDDM, to Aero być może się odpali.

Jak będzie Aero na maszynie wirtualnej, to ja będę zdziwiony :o

Dałem tak: RAM: 769MB

VRAM: 128MB

i klęska :frowning:

nic sie nie zmieniło, oprócz jednego: w expanding file doszło do 9%. No ja już nie wiem, macie jeszcze jakieś pomysły? Dodam że przeznaczyłem na sevena 10GB dysku virtualnego, przy dzieleniu stworzyło się: 1: partycja 200MB i druga: 10GB (na nią instalowałem sevena). To pewnie nic nie zmieni, ale dam config:

Athlon X2 5200+

2GB RAM

200GB dysku

grafa: Gigabyte NX96-T512HP (Gigabyte Geforce 9600 512 vram GDDR3

Jak macie jakiekolwiek pomysły, piszcie, może coś zdziałamy.

Pobierz jeszcze raz obraz ISO z serwerów Microsoftu (1000 razy już mówię), nagraj na czystą płytę DVD z jak najmniejszą prędkością, włóż płytę DVD do napędu i z niej instaluj Windows 7 na wirtualnej maszynie.

Jeżeli nie chcesz pobierać jeszcze raz obrazu ISO Windows 7 z serwerów Microsoftu (a ja zalecam, jakieś pliki mogą być uszkodzone), to pomiń krok Pobierz jeszcze raz obraz ISO z serwerów Microsoftu (1000 razy już mówię), a resztę zrób.

Jeszcze zmień wirtualną pamięć RAM z 769 MB na 1024 MB (1 GB). Resztę ustawień pozostaw bez zmian.

ok, spróbuje jeszcze powiększyć ram, co nic nie da, na 99%, a teraz nie mam nagrywarki, bo n gwarze jest i się zepsuła, niedługo będzie, narazie ściągnę, potem nagram.

PS. Chciałem poinformować, że ponowne ściągnięcie pomogło i wszystko ładnie się zainstalowało.