Windows 7 na VirtualBox-błąd przy instalacji

(Dawiddek55) #1

Pobrałem najnowszego VirtualBox z DP (niedawno pojawiła się nowa wersja). Obsługuje sevena, bo jest do wyboru Windows Seven w wyborze systemu. Noto zatwierdzam, ramu daję 1GB, VRAM: 32MB, bootuję, zabotowane, instalacja, w 1 sekundę przekopiował pliki, później wypakowuje- ok.6% i błąd, o takiej treści:

bdvboxjd8.th.jpg

Dlaczego tak?Co zrobić żeby ruszyło? Virtualbox powinien obsługiwać Sevena... aha... sevena pobrałem z oficjalnej strony MS.

aha. zapomniałem... może to nieważne, ale zaznaczyłem w opcjach Enable 3D acceleration, czyli włączyłem wsparcie 3D...

(Max Graczyk) #2

Spróbuj zainstalować na Virtual PC 2007 SP1. Jeżeli błąd będzie taki sam, pobierz jeszcze raz obraz ISO.

U mnie na VirtualBox strasznie długo się ładował system (przy instalacji). Zanim rozbłysnęło się logo Windows minęła ponad 1 minuta #-o

Zrezygnowałem więc i tak długo czekałem, aż pojawił się Bluescreen i format dysku :smiley:

Przy instalacji Windows Vista zrobiłem 2 partycje. 1 partycja większa od drugiej dla Windows Vista. Ta druga o pojemności 107 GB była dla Windows 7. Najpierw instalacja Visty, instalacja potrzebnych programów, instalacja sterowników i odświeżenie indeksu wydajności. Potem na drugiej partycji zainstalowałem Windows 7. Wszystko poszło bez problemów.

(system) #3

Miałem to samo tylko że ja instalowałem system normalnie na partycji. Pomogło ponowne ściągnięcie obrazu systemu ze strony microsoft :stuck_out_tongue: Pisze z sevena i narazie podoba mi się :smiley:

(Dawiddek55) #4

Niestety, nie mogę zainstalować na VirtualPC, bo nie mam XPeka, a Vista jest HP, a on Visty HP nie obsługuje, poza tym VirtualPC nie obsługuje mojej karty sieciowej i mojego neta LAN. A obraz ściągnąłem z MS. Przy moim łączu 2,5GB to dużo, nie da się czegoś zrobić? :frowning:

(Max Graczyk) #5

Mówię ci, żebyś pobrał jeszcze raz obraz ISO z serwerów Microsoftu. Virtual PC nie obsługuje Visty HP, ale mimo tego działa, tylko że za każdym razem (podczas tworzenia maszyny, podczas instalacji programu) wywala mi błąd o niekompatybilności z Vistą HP, ale i tak działa. Skoro nie obsługuje twojej karty sieciowej (mówię o Virtual PC), to lepiej nie instaluj Windowsa 7 na tej wirtualizacji.

W VirtualBox daj takie ustawienia:

- Typ: Windows Vista

- Pamięć RAM: 768 MB

- Pamięć wideo: 128 MB (jeżeli tyle nie masz, zmniejsz do 64 lub 32 MB)

- Wyłączona akceleracja 3D

- Nazwa: Microsoft Windows 7

Jeżeli instalacja się uda, ale zdenerwujesz się na widok brzydkiego taskbara (przy wyłączonym Aero pasek wygląda obrzydliwie), możesz z powrotem włączyć akcelerację 3D.

(Dawiddek55) #6

i to naprawdę da mi aero w virtualu

(Max Graczyk) #7

Może Aero się włączy, ale nie sądzę, bo wirtualne maszyny mają kiepskie karty graficzne i nie działa Aero.

Chyba, że zwiększysz pamięć wideo do 128 MB i włączysz akcelerację 3D. Jak karta graficzna będzie obsługiwać WDDM, to Aero być może się odpali.

Jak będzie Aero na maszynie wirtualnej, to ja będę zdziwiony :o

(Dawiddek55) #8

Dałem tak: RAM: 769MB

VRAM: 128MB

i klęska :frowning:

nic sie nie zmieniło, oprócz jednego: w expanding file doszło do 9%. No ja już nie wiem, macie jeszcze jakieś pomysły? Dodam że przeznaczyłem na sevena 10GB dysku virtualnego, przy dzieleniu stworzyło się: 1: partycja 200MB i druga: 10GB (na nią instalowałem sevena). To pewnie nic nie zmieni, ale dam config:

Athlon X2 5200+

2GB RAM

200GB dysku

grafa: Gigabyte NX96-T512HP (Gigabyte Geforce 9600 512 vram GDDR3

Jak macie jakiekolwiek pomysły, piszcie, może coś zdziałamy.

(Max Graczyk) #9

Pobierz jeszcze raz obraz ISO z serwerów Microsoftu (1000 razy już mówię), nagraj na czystą płytę DVD z jak najmniejszą prędkością, włóż płytę DVD do napędu i z niej instaluj Windows 7 na wirtualnej maszynie.

Jeżeli nie chcesz pobierać jeszcze raz obrazu ISO Windows 7 z serwerów Microsoftu (a ja zalecam, jakieś pliki mogą być uszkodzone), to pomiń krok Pobierz jeszcze raz obraz ISO z serwerów Microsoftu (1000 razy już mówię), a resztę zrób.

Jeszcze zmień wirtualną pamięć RAM z 769 MB na 1024 MB (1 GB). Resztę ustawień pozostaw bez zmian.

(Dawiddek55) #10

ok, spróbuje jeszcze powiększyć ram, co nic nie da, na 99%, a teraz nie mam nagrywarki, bo n gwarze jest i się zepsuła, niedługo będzie, narazie ściągnę, potem nagram.

PS. Chciałem poinformować, że ponowne ściągnięcie pomogło i wszystko ładnie się zainstalowało.