Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)

Witam.

Od kilku dni zmagam się z pewnym problem, mianowicie stałem się posiadaczem Windowsa 7 Ultimate Evaluation copy bulid 7100. NIe moge sobie poradzić z podłączeniem się do internetu. Instaluje sterowniki pod viste 32 bit, próbowałem także Xp-kowskie, z uprzednim włączniem kompatybilnosci dla tych systemów, a także uruchamiam aplikację z poziomu administratora. Niby sterwoniki się instalują, diody świecą się ciągłym światłęm. Problem pojawia się przy próbie połącznia się, login a także hasło są poprawne, pojawia się błąd 618, bodajrze. Jak w temacie, posiadam modem zte zxdsl 852. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc. Mam nadzieję, żę nie będę musiał wracać Visty :stuck_out_tongue_winking_eye: Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Z tego co wyczytałem na innych forach to ten modem to jakaś pomyłka :lol:

Najlepiej idź do tp i wymień modem na inny.

A jeśli można wiedzieć, z czym się to wiąże, tzn jakies koszty, zmiana w umowie etc ?:slight_smile: To tak czysto z ciekawości, bo jeśli nic się nie da zrobić to chyba zakupie liveboxa(tam wszystko działa w jak najlepszym porządku) lub też właśnie zmienie modem, kwestia czy znów nie będzie problemu :))

Hej!

Livebox to pomyłka!

Lepij kup sobie router z modemem ADSL :slight_smile: - będziesz mega zadowolony.

livebox to pomylka?co ty chrzanisz i nie wprowadzaj ludzi w blad uzasadnij to stwierdzenie,ja mam liveboxa ,moje kumple tez maja i nie ma problemow wrecz przeciwnie ,latwy konfig ,nic nie trzeba instalowac,bezproblemow mozesz rozdzielac lacze wiem co mowie bo mam z bratem na spolke,wiec nie chrzan koles bo nie masz liveboxa i ■■■■■… farmazony jak wiekszosc pajacow na wielu forach ktorzy gdzies uslyszeli jakies plotki od jakiegos nooba i powielaja historyjke dalej tak sam stereotyp z vista i xp ze jest szybszy i lepszy itp.pozdro i nastepnym razem podaj konkrety jak sie wypowiadasz ok? xD

Pany ! Nie róbice offtopu! CZyli nikt nie wie jak sobie z tym poradzic?:confused:

Po pierwsze to mnie nie obrażaj, bo to świadczy o Twojej niskiej kulturze osobistej.

Po drugie moi znajomi też mieli livebox’y i niektórym działa dobrze, niektórym się pierdzieli, a w jednym przypasku były same problemy.

Co do "nie instalowania’ oprogramowania to każdy router (no może oprócz niektórych na USB) nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania.

Livebox to bełkot marketingowy TPSA i taka jest prawda - przynajmniej z tego co widzę po moich znajomych i z tego co ludzie piszą na necie.

Także argumenty “twoi kumple”, kontra “moi znajomi” się raczej równoważą.

No ale czego można się spodziewać po takim “dziecku Neo” jak Ty :confused:

ps. następnym razem podaj konkrety jak się wypowiadasz ok?

heheh konkrety? to ty napisz konkrety bo nic nie napisales !!

acha dodam ze do liveboxa mozna podlaczyc tv specjalny dekoder od neostrady dzieki ktoremu mozemy tv ogladac bez posiadania karty tv,znajdz mi inny modem ktore takie cos oferuje ,jak biore internet z neo to biore tez oprogramowanie i sprzet z neo bo po co kombinowac skoro to chodzi dobrze ? pozdro

PS Ja cie obrazam?pokaz mi gdzie cie obrazilem twoja godnosc? to ty napisales ze jestem dziecko NEO i koles powiem ci uwazaj co piszesz bo nie wiesz do kogo piszesz,Zapamietaj to :!:

Hej!

Straszyć to ty możesz staruszki, a nie mnie i niczego nie będę sobie zapamiętywał, bo takich “kozaków” jak ty to już wielu było.

Właśnie połączenia bezprzewodowe najbardziej kuleją, a szczególnie między piętrami.

ps. nie jestem twoim kolesiem.

Mam ten sam problem.

Może ktoś znalazł rozwiązanie?

Kup sobie speedtoucha 546 thomsona za pare złotych i po problemie

Mam ten sam modem i ten sam Windows co Ty i wszystko działa bez problemu. Sterowniki zainstalowałem te co do Visty 32bit (ściągnięte ze strony tp http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … /neo_pobr/ ). Odinstaluj sterowniki i zainstaluj te sciągnięte z tp, wszystko rób z poziomu administratora. Nie instaluj aplikacji dostępowej tylko same sterowniki.

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale nic to nie dało. Cały czas wyskakuje Błąd 628.

628 czy 618? Bo jak 628, to też tydzień temu miałem ten sam błąd na Win7, ale okazało się, że problem wcale nie był u mnie lecz po stronie TP. Więc dzwoń na infolinię i zgłoś problem. Chyba, że problem występuje tylko na Siódemce a na innych systemach już nie… Wtedy to co innego…

Mam błąd 628, ale tylko na Windows Seven. Na Windows Vista chodzi dobrze.

witaji czy znalazłeś rozwiozanie tego problemu bo ja mam ten sam problem :frowning: :frowning:

Dodane 26.10.2009 (Pn) 19:57

jest ktoś wstanie mi pomuc plis modem zte852 i błod 628 na win7 ![-o<

Posłuchajcie kupcie speedtoucha za pare złotych i po problemie, te wszystkie modemy to badziewie!

Dodane 26.10.2009 (Pn) 22:45

http://allegro.pl/item788255246_nowy_ro … trada.html

Dwa miesiące temu padł mi modem Thomson SpeedTouch 330. Musiałem kupić nowy bo gwarancja do SpeedToucha była już nieaktualna. W punkcie TP nabyłem właśnie ZTE ZXDSL 852 za 70 złotych, a teraz żałuje. Trzeba poczekać na nowe sterowniki. Dzwoniłem do TP właśnie w sprawie Windows 7 i ZTE ZXDSL 852, a tam (bardzo miły) pan powiedział żeby czekać na nowe sterowniki. Pożyjemy zobaczymy.

ja jak narazie rozwiozałem problem zet852 i błod 628 mianowicie podczas sprawdzania nazwy uży. i .hasła trzeba wyłocztć zapamiętywanie hasła i użyt. minus taki że musowo się logować za karzdym razem ale jak narazie dam rade bo system w7 jest tego wart potem jak sie znajdzie kasa to router pozdrawiam wszystkich :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

ja również mam problem z Neostradą na Windows 7 (64 bit). Ściągnęłam sterowniki z oficjalnej strony tp, ale działają tylko na 32 bitowej wersji systemu. Mam też sterowniki z innych źródeł, ale za każdym razem powatarza mi się to samo instaluje się wszystko ładnie i na końcu, gdy jest napisane, że instalacja przebiegła pomyślnie i mam podłączyć modem to go podłączam… dioda żółta nie świeci i ogólnie wyskakuje mi błąd : Niepowodzenie instalacji oprogramowania sterownika urządzenia - adsl usb modem x nie można odnaleźć sterownika. i co ja mam z tym fantem zrobić? nie ukazały się jakieś normalne sterowniki? przeszukałam Google i żadnych poprawnie działających na moim 7 nie znalazłam…