Windows 7 & neostrada

Witam. Jeśli zły dział to proszę przenieść.

Dziś zakupiłem laptopa z zainstalowanym systemem windows 7. I chciałbym się Was zapytać jak można skonfigurować domową sieć żeby internet był i w komputerze stacjonarnym i w laptopie? Czy muszę dokupić jeszcze 1 modem (sagem F@ST 800, już 1 taki mam) żeby mieć internet w obu komputerach? Gdzieś czytałem, że w ustawieniach win7 wystarczy skonfigurować opcje pod neostrade. I czy mogę zrobić tak, że podłączam laptopa bezpośrednio do gniazda telefonicznego po zwykłym kablu telefonicznym? Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi. :wink:

Do neostrady można podpiąć tylko 1. modem/router na jednego usera.

Możesz to zrobić tak:

  1. udostępnić internet na którymś z komputerów drugiemu komputerowi. Komputer którym udostępniasz neta musi być włączony żeby na 2. był net, no chyba że przepniesz modem. Rozwiązanie najtańsze, aczykolwiek dość niewygodne.

  2. Kup router (najlepiej z wifi jak masz wifi na lapku) z ADSL i z niego możesz dzielić łącze na dowolną ilość komputerów. Np:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … G54G2.html

Możesz powiedzieć dokładnie krok po kroku jak to zrobić, bo ja zielony jestem w takich sprawach? :smiley:

Przepraszam że Ci nie opisze dokładnie, tylko Cię odeśle z kwitkiem żebyś poszukał i zobaczył, ale nie chce mi się tyle pisać, a jest to temat wałkowany wielokrotnie.

Tu masz poradnik, wprawdzie pod XP ale różnice są jedynie w formie i wyglądzie okienek, także spokojnie możesz stosować na 7:

http://www.magazyninternet.pl/artykul/4 … ws_xp.html

http://www.google.pl/search?q=udost%C4% … =firefox-a

Możesz jeszcze powiedzieć jak w win7 mam poznajdować te ikonki jak w xp? Bo za cholere nie mogę się w tym połapać. Odnosząc się do końcówki tego artykułu.

Jakie ikonki? ja mam windows XP i nieznam się niestety na nawigacji visty i 7, ale wiem że są bardzo zbliżone, także musisz pokombinować, bądz poczekać aż doradzi Ci ktoś mający viste/7

Te co są w panelu sterowania. chodzi dokladnie gdzie o kreator konfiguracji sieci bo nie mogę go znaleźć w win7

zobacz gdzieś w centrum sieci i udostępniania czy coś takiego

Taki kabelek będzie pewnie potrzebny do połączenia tak? http://allegro.pl/item884692063_kabel_u … _w_wa.html

Tak.

A czy to nie jest tak że im dłuższy kabel tym się traci trochę prędkości łącza?

no jakbyś prowadził kabel przez Moskwę to może byś trochę prędkości stracił, chociaż jak masz łącze pod neo to i tak wątpię.