Windows 7 Nie chce sie uruchomic

Witam. Nie wiem czy temat zakładam w dobrym miejscu. Problem w tym że nie mogę uruchomić systemu Windows 7. Mam zainstalowane 2 na różnych partycjach i jeden działa (tylko na nim mam 10gb pamięci) a drugi od wcOraj nie chcę się włączyć wyskakuje error że nie jest doatepny albo czasem po prostu czarny obraz po włączeniu i muszę resetowac.

. Z poziomu pierwszego systemu nie mogę zrobić formatu dysku ani nawet wejść w ten dysk bo kaZe mi go sformatowac, myślałem że to rozwiąże problem kiedy wciskam formatu wyskakuje okno w którym jest napisane że nieudana próba sformatowania dodam że mam tak na obydwu dyskach. Z góry dzięki za pomoc i jeśli nie założyłem tematu w dobrym miejscu to proszę o jego przeniesienie jeśli to mozliwe

a czy partycja z systemem jest zaznaczona jako aktywna?

 

Proszę zapoznać się z tą stronąa następnie skorzystać z przycisku Edytuj  i dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

Nie wiem jak to sprawdzić ale jak wchodzę w komputer na dysku c czyli tym działającym jest ikoną Windows na drugim nie pokazuje mi nawet ile ma pamięci a i przy ustawieniach do formatowania pokazuje do zaznaczenia 390gb czyli tyle ile ma ta partycjach

Przed editem napisałem że jest aktywny nie wiem dlaczego bo nawet nie wiem jak to sprawdzic

 

Start - wpisz w pole wyszukiwania diskmgmt.msc - zostanie otwarte okno Zarządzanie dyskami. Wykonaj zrzut ekranu i przedstaw na forum.

 

Pokaż zdjęcie z CrystalDiskInfo w celu wykluczenia awarii dysku.

 

Czy możesz pokazać zdjęcie komunikatu, który pojawia się w trakcie włączania systemu, który nie chce się włączyć?