Windows 7 nie chce sie wyłaczyć

Witam,

Mam problem z win 7, chodzi o to ze gdy kliknę zamknij to komputer sie zamyka i proces zamykania zatrzymuje się w momencie “trwa zamykanie”, komputer mozę tak “myśleć i myśleć” i nie moze sie wyłaczyć i trzeba go recznie wyłaczać. Co moze być przyczyna i jak to rozwiazać ?

Pozdrawiam

 

zadbaj o system podstawowo, poradników w necie znajdziesz multum

Przeczyść dysk CClener, zdefragmentuj programem deflaggler, przeskanuj MBAM i wykasuj co znajdzie

Skopiuj to do notatnika

Windows Registry Editor Version 5.00

moze przed tym mu napisz jeszcze jak zrobić kopie rejestru, który ma teraz

Mam zainstalowany ashampoo registry cleaner i czyściłem nic komputer, defragmentacji nie bede robił poniewaz system jest na dysku ssd :wink:

Po co mu kopia? to tylko zmiana czasów zamykania procesów. jak ma nazwy tych rejestrów to sobie może ręcznie ustawić te czasy jak chce, tylko lepiej nie mniej niż 2000. Jak nie zadziała za pierwszym razem to zresetuj jeszcze raz.

Podziałało, dzieki za pomoc lecz i tak wydaje mi sie ze komp sie i tak długo wyłacza :confused: A czy moze to być przyczyna sterowników np. od płytki głownej ? Posiadam Asus Z170 ProGaming i procesor Ictel Core i5 6600K.

Dzieki za szybka reakcje.

 

Wykonaj defragmentacje. http://www.dobreprogramy.pl/Dyski-SSD-defragmentowac-czy-nie-defragmentowac-oto-jest-pytanie,News,60464.html

Poza tym Ccleaner nie czyści tylko rejestr.

Wolę nie ryzykować z deframentacją ponieważ nie chciałbym rozwalić nowego dysku który posiadam zaledwie od tygodnia :wink:

 

Ciekawe jak defragmentacja ma ci rozwalić dysk?! Przeczytaj artykuł z linku potem komentuj. Nie masz żadnej wiedzy w temacie a kłócisz się.

Zobacz w dzienniku czy jakaś aplikacja nie powoduje błędu i klej co masz zainstalowane na tym kompie. Najlepiej raport z jakiegoś programu.

Nie kłoce sie tylko wyrazam swoja opinie która brzmi ze nie chce defragmentowac dysku.

a mógłbyś podac jakiś program ? Dziennik.thumb.png.e2ddb95400e6446d3610c

tak to wyglada z Podgladu zdarzeń z poziomu windows;) źródło błedów krytycznych to Kernel-Power

Weź sobie CCleaner

Narzędzia

Po prawej stronie na dole - zapisz do pliku tekstowego

A co do dziennika to wejdź sobie głębiej i zobacz co powoduje błędy - szczególnie pozycja 2 - tam dla każdego jest opis

 

Więc podaj jakiś sensowny powód takiej decyzji. Decyzji która może powodować błędy w pracy dysku, systemu, programów itd.

Przeczytaj artykuł który podałem a zrozumiesz dlaczego się tak uparłem :wink:

Do SuperDiadek

Kolego - polecasz artykuł a go nie rozumiesz.

 W przypadku dysko SSD należy wyłączyć defragmentacje w systemie bo:

Przy SSD nic nie daje bo tam nie ma przemieszczających się głowic od sektora do sektora i nic nie zyskasz na czasie dostępu co nie znaczy że nie można go ręcznie zdefragmentować przed np. wykonaniem kopi partycji Acronisem bo będzie mniejszy obraz i szybciej się utworzy.

Po jednym czy 100 defragmentacjach nic dyskowi się nie stanie.

A przeczytałeś fragment o integralności systemu plików?

Dysk SSD należy defragmentować . To oficjalne zalecenie Microsoftu twórcy systemu plików NTFS (“znafcy” , producenci SSD mogą sobie pisać co chcą) . Przed defragmentacją należy użyć CHKDSK (restart) . Liczba błędów w Podglądzie Zdarzeń jest dla mnie “niewyobrażalna” .

P.S.

Jak widać niektórym leniom nawet przeczytać się nie chce i powtarzają jak mantrę zasłyszane opinie . Widzę , że przynajmniej co niektórzy w tej sprawie się “nawrócili” choć to ja bywałem skazywany za głoszenie takich “herezji” na pracę w kamieniołomach .

“Od samego błędu gorsze jest tylko uporczywe w nim tkwienie .”

“Rzeczy nie zawsze są takimi jakimi być się wydają .”

Np. wloty powietrza kratki wentylacyjnej powinny być skierowane w dół czy do góry (efektywność) ?

Optymalizacja WINDOWS to nie jest taka prosta sprawa .

Skoro sie tak uparliście na ta defragmentacje to ja wykonałem ale to i tak nic nie dało, pisze ze pofragmentowano 0%.

 

Po to jest defragmentacja żeby po jej wykonaniu ten wynikł wyniósł 0

I teraz dalej co  po tej defragmentacji ?