Windows 7 - nie działający pasek stanu

Witam,

Przed godziną w trakcie pracy na laptopie z oryginalnym W7 doszło do dziwnej awarii.

Mianowicie przestał działać pasek stanu, kliknięcie nie powoduje żadnych akcji, nie wyświetlają się miniatury i dymki z podpowiedziami.

W chwili, kiedy zablokował się pasek stanu miałem włączony outlook, word i opere.

Uruchmiałem ponownie kilka razy system i zauważyłem, że zaraz po zalogowaniu przez około 5 minut widnieje czarny ekran (w tym momencie mogę uruchomić menedżera zadań i widzę, że explorer.exe jest uruchomiorny), następnie pokazuje się pulpit, ikony… Mogę korzystać z pulpitu, jednak pasek stanu i skróty klawiszowe z windowsa nie działają, np altTAB, przycisk windowsa z TAB również.

Ok dymki wyświetlają się… aktualizacja Javy pokazała się, jednak po ponad 20 minutach od uruchomienia komputera (widziałem już wtedy zarys chmurki, jednak w dalszym ciągu nie mogę na nic kliknąć, włącznie z tym dymkiem).

Generalnie komputer działa płynnie i nie przycina.

921dfe301d6dcff7m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Próbowałeś zakończyć proces explorer.exe, a następnie go uruchomić przez nowe zadanie? To działa jak “sztuczny” reset systemu.

tak wielokrotnie…

nowy proces uruchamia się około minutę

bez zmian

Często, użycie w takich sprawach portable RogueKiller, przywraca domyślne menu start i domyślne ustawienia paska, ikon na nim. Jest na dole tej stronki. http://forum.pcformat.pl/Lista-programo … -t?page=23 Na Win 7 pobierz na pulpit, w zależności jak masz system 32 bitowy, czy 64 bit, linka na x86, lub na x64, uruchom jako administrator. Wykonaj scan, potem delete, wykonaj też naprawę fixshortcut, bo zablokowane ikony na pasku stanu, koło zegarka, szwankują. Potem zrób restart i powinno być dobrze. Wyświetlą się logi ze skanowania, z usuwania i z naprawy fixshortcut na pulpicie i backup. Niepotrzebne potem pousuwasz.

Przeskanowałem, usunąłem dwa wpisy, zatrzymałem jeden proces (załączniki).

9780941ccc3021bcm.jpg

a2ccbe0803743717m.jpg

Przywróciłem skróty, oto raport

Na koniec podsumowanie z programu

Uruchomię ponownie za moment komputer i zaktualizuję info.

Dodane 19.02.2013 (Wt) 11:39

Jednak bez zmian.

Uruchomienie komputera po zalogowaniu dalej trwa ponad 5 minut, w trakcie których widzę czarny ekran, dalej mając możliwość uruchomienia menedżera zadań, gdzie widzę te same procesy, a w zasadzie ich brak…

e89e8eb63ba091edm.jpg

Dodane 19.02.2013 (Wt) 13:48

OK, zamknąłem procesy o nazwie Access Connection Deskband Helper Module z Lenovo i Access Connection Windows 7 helper Module i momentalnie uruchomił się system, pasek stanu zaczął działać. Dla świętego spokoju usunąłem całą aplikację Access Connection od Lenovo i po kłopocie.

dzięki za zainteresowanie i pomoc.