Windows 7 nie instaluje się - dysk 39 GB, wolne 11 GB

podam specyfikacje kompuera w komentarzu syste instaluje się do momenyu wyboru dysku czy 11 giga to za mało

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10737/windows-7-system-requirements

Za mało.

A na vistę

a czy jest edycja na mniej wydajne komputery

to specyfikacja |Nazwa systemu operacyjnego|Microsoft Windows XP Professional|
|—|---|
|Wersja|5.1.2600 Dodatek Service Pack 3 Kompilacja 2600|
|Producent systemu operacyjnego|Microsoft Corporation|
|Nazwa systemu|DELL-F9D55ED659|
|Producent systemu|Dell Inc.|
|Model systemu|Latitude D410|
|Typ systemu|Komputer z procesorem x86|
|Procesor|x86 Family 6 Model 13 Stepping 8 GenuineIntel ~1862 Mhz|
|Wersja/data systemu BIOS|Dell Inc. A05, 2005-09-28|
|Wersja SMBIOS|2.3|
|Katalog systemu Windows|C:\WINDOWS|
|Katalog systemowy|C:\WINDOWS\system32|
|Urządzenie rozruchowe|\Device\HarddiskVolume1|
|Ustawienia regionalne|Polska|
|Warstwa abstrakcji sprzętu|Wersja = “5.1.2600.5512 (xpsp.080413-2111)”|
|Nazwa użytkownika|DELL-F9D55ED659\Adrian
|Strefa czasowa|Środkowoeuropejski czas stand.|
|Całkowita pamięć fizyczna|1 024,00 MB|
|Dostępna pamięć fizyczna|649,70 MB|
|Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej|2,00 GB|
|Dostępna pamięć wirtualna|1,96 GB|
|Obszar pliku strony|2,38 GB|
|Plik strony|C:\pagefile.sys|

Kup dysk rozszerzający pamięć np. http://allegro.pl/dysk-przenosny-zewnetrzny-500gb-usb-3-0-fv-i7020871900.html?bi_s=internal&bi_c=bE423VamDU8&bi_term=poradnik&bi_m=elektronika-art-offer-carousel
tylko nie wiem czy to wyjdzie bo to USB 3.0 a ty masz przestarzały laptop (za cene tego dysku kupisz lepszy lapek)
Pozdrawiam

@seed123456789 pozostań przy systemie Windows XP albo zainstaluj sobie Linuka z lekkim środowiskiem graficznym.
Jeżeli jednak bardzo upierasz się przy instalacji Windows 7 zwiększ rozmiar partycji na której zamierzasz zainstalować system, wątpię by twój dysk miał tylko 11GB - aż tak archaicznego urządzenia nie masz.

Czy są sposoby na oczyszczenie dysku by mieć więcej GB ?

Jaką pojemność ma twój dysk, jakie partycje na nim posiadasz? Jeżeli partycja na której chcesz zainstalować Windows 7 ma ~11GB to oczyszczaniem dysku nie uzyskasz takiej wolnej przestrzeni jaka jest wymagana dla tej wersji systemu. W takim wypadku rozsądniej byłoby zwiększyć rozmiar docelowej partycji dla nowego systemu - a przed zabraniem się do jakichkolwiek zmian na dysku warto zdefragmentować partycję i zrobić backup danych - tak na wszelki wypadek. Tyle teoria.

pojemność dysku całkowita 39GB wolne 11Gb. Patrycje : C

Jaki jest powód, że całego dysku nie przeznaczysz na Windows? Co jest na partycji D?

Win 7 wymaga 20-25 GB miejsca.Dysk 40 GB w dzisiejszych czasach to bardzo mało.

nie mam patryji D mam tylko C

W zarządzaniu dyskami możesz sprawdzić czy może masz wersje HDD 80 GB, normalnie jest 40 GB.

image

Za mało! Ponieważ Ty usiłujesz zainstalować Windows 7 obok istniejącego Windows XP.
Tak się nie da na dysku 40 GB!
Musisz, (jak chcesz?), zainstalować Windows’a 7, ale spod tzw. bootowania, czyli “na czysto”, w sposób opisany np. tu:

2 polubienia

Może pomyśleć o czymś takim? Cena z przesyłką około 100zł


Nie wiem jakie tam masz złącza na płycie głównej, czy przypadkiem nie jakieś PATA skoro taki mały dysk. W każdym razie można kupić większy dysk za przystępne pieniądze.

Może myśleć o nowym laptopie z win 7 ?

Jeżeli nowy laptop to raczej z systemem Windows 10.

39 GB ? Partycjonowanie nie ma sensu .
CPU ?
W7 x64 ? tak ale warunkiem niezbędnym jest RAM = 4GB (przy 2GB można , ale system musi zostać mocno zoptymalizowany i nie wiem czy jest to w zakresie Twojej wiedzy tj. 08-1GB RAM-u używanego przez system) .
Zabytek ! Chyba gra nie jest warta “świeczki” .

1 polubienie