Windows 7 nie ładuje baterii!

Witam,

Mój problem polega na tym,iż system (windows 7) nie ładuje mi baterii (Asus S96S),mianowicie np. w chwili obecnej ikonka w prawym dolnym rogu pokazuje,iż bateria naładowana jest na 100 %,natomiast po odłączeniu wtyczki zasilacza przez pierwszą minutę wskaźnik poziomu baterii pokazuje bez zmian 100 %,po czym nagle spada na 7 albo 3 % i wyskakuje komunikat informujący o niskim poziomie baterii i natychmiastowym wyłączeniu komputera . Jedno mogę wykluczyć - bateria nie jest stara i nigdy nie była eksploatowana intensywnie . Ponadto próbowałem skalibrować baterię w biosie,ale niestety efekt po wejściu do windowsa był i jest taki sam ,mimo iż lampka wbudowana w laptopie informujaca o ładowaniu baterii świeciła się przez znaczny czas. Bardzo proszę o pomoc,z góry dziękuję i pozdrawiam.

Najwyraźniej bateria już nie trzyma. W przypadku akumulatorów litowo-jonowych “starość” zaczyna się tak gdzieś od pół roku do dwóch lat od chwili wyprodukowania.

Wyjmij baterie, podłącz do prądu i lapek śmiga dalej :smiley:

Na takie rozwiązanie nie muszę nawet wyciągać baterii ,ale jak wszyscy wiemy są sytuacje gdzie skorzystanie z baterii staje się obligatoryjne i nie chciałbym w takich sytuacjach zostać na “lodzie” :slight_smile:

Wejdź na Allegro i kup nową baterie. :slight_smile:

jeśli masz możliwość włożenie baterii do podobnego komputera jak Twój to zrób to. Wykluczymy wtedy problem z systemem. Siódemka bardzo dokładnie pokazuje stan baterii, zatem jeśli mówi, że ma 7% to ma ok 7% pojemności

Niestety nie mam dostępu do podobnego komputera - nie ma innej możliwości sprawdzenia winy systemu czy też baterii,a może problem tkwi w płycie głównej ?

Proponuję zapoznać się z tym linkiem tu jest o padaniu baterii i Windows 7

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-n … 16476.html

Myślę,że mogę śmiało wykluczyć winę systemu tym bardziej,że komputer mam od tygodnia po powrocie z serwisu,gdzie była naprawiane zasilanie płyty głównej,gdyż wcześniej komputer mi się nie włączał (tzn. nie ładował system) i przed wysłaniem go do serwisu komputer śmigał na windows 7 i na baterii i przy AC :slight_smile: Czy możliwe aby Panowie z serwisu nie podłączyli jakiegoś kabelka odpowiedzialnego za ładowanie baterii ?

Żeby to lepiej zobrazować,postanowiłem zrobić screen pracy na baterii i na zasilaczu wraz z uruchomionym programem - battery care :

Praca na baterii zaraz po odłączeniu zasilacza - http://img28.imageshack.us/i/pracanabaterii.jpg/

Praca na zasilaczu : http://img38.imageshack.us/i/pracanazasilaczu.jpg/

Ikonka przy pracy na zasilaczu w prawym dolnym rogu obok zegara,wskazuje ładowanie przez jakieś 10 sek (ładuje się od dołu do góru pasek postepu łądowania) a potem zatrzymuje się na takim wskazaniu jak na screenie ale po najechaniu kursorem myszki na tą ikonę mimo iż nie nie widać już w/w ładowania system pokazuje,że bateria się ładuje .