Windows 7 nie uruchamia się - samsung recovery solution

Witam, mam problem z laptopem firmy samsung(win7), który podrzucił mi ojciec dziewczyny żebym na niego zerknął. Nigdy ie miałem laptopa tej firmy i nie za aabrdzo mogę sobie z nim poradzić. Objawy są takie, że po włączeniu widać logo samsunga, pokazuje się napis jak przy instalce systemu, że system ładuje pliku, a później że trwa uruchamianie windows (napisy w jęz.ang., pomimo że siódemka wgrana pl), następnie uruchamia się narzędzie samsung recovery solution -  i tak w kółko. Próbowałem zmienić bootlowanie z dysku na cd lub usb z windowsem, żeby uruchomić windows z innego źródła, ale jak to robię to i tak ładuje się znowu ekran samsung recovery solution i nawet nie mam opcji chociażby naciśnięcia przycisku żeby spowodować rozruch z innego źródła, więc nawet prosta metoda formatu odpada w tym przypadku. Samo narzędzie samsung recovery solution ma kilka opcji - wypróbowałem każdą i w kółko to samo - po wszystkim zamiast systemu ładuje się na nawo to dziadostwo. Ktoś ma jakiś pomysł na tę przypadłość?