Windows 7 nie uruchamia się


(Plackojad) #1

Witam,

 

Mam problem z uruchomieniem Windowsa 7. Animacja loga Windowsa zacina się podczas "Uruchamiam system Windows", na ułamek sekundy pojawia się niebieski ekran z informacją o błędzie i system uruchamia się ponownie. Teraz do wyboru są dwie opcje: Naprawa systemu i Normanie uruchomienie systemu. 

Naprawa systemu nie może poradzić sobie z problemem. Uruchamiam więc naprawę systemu z płyty Windowsa. I tu zaczyna się robić (nie)ciekawie... System nie widzi partycji z systemem do naprawy. Trzeba więc wybrać sterownik dysku twardego (Seagate Barracuda ST1000DM003). I tak: w Internecie nie mogę znaleźć sterownika tego dysku. Ale program naprawy systemu Windows widzi dysk, na którym ten Windows jest zainstalowany. Mogę nawet wejść w foldery. 

Partition Magic (w wersji boot) nie znalazł żadnych błędów na dysku. Odłączyłem wszystkie inne dyski. Odłączyłem i podłączyłem też dysk z Windowsem. I nic.

Zainstalowałem świeżą kopię Windowsa na drugim dysku i mam dostęp do pierwszego dysku.

Stało to się po tym, jak dziś robiłem porządek z zewnętrznymi kablami (tj. odłączyłem kable od klawiatury itd., rozplątałem, podłączyłem i spiąłem je razem). Oraz, co musi być przyczyną problemu, podłączyłem dysk z laptopa, na którym Windows zawieszał się przy uruchomieniu. Ale, jak wcześniej wspomniałem, odłączenie tego dysku nie pomogło.

 

Zwracam się z prośbą o pomoc do Was, bo rady w Internecie zazwyczaj kończą się na naprawie z dyskiem instalacyjnym Windows albo naprawie błędów dysku. A to nie rozwiązuje mojego problemu.

 

Dziękuję za pomoc!


(Longhorn2009) #2

Zastosuj chkdsk z przełącznikiem /r i /f dla tej partycji na początek.

Kodu bluescreenu nie zanotowałeś?


(Plackojad) #3

Odłączyłem drugi dysk ze świeżym Windowsem, żeby uruchomić tego popsutego. Poprosiło mnie o płytę instalacyjną, żeby naprawić problem. Problem został naprawiony. Podłączyłem dysk ze świeżym Windowsem i dysk z laptopa. Na szczęście uruchomił się właściwy Windows, tj. ten co był popsuty. 

Teraz jest przeprowadzany CHKDSK dla dysku z laptopa. Od pewnego momentu idzie to dosyć topornie, może ma jakieś uszkodzenie mechaniczne. 

Wydaje się, że wszystko gra.

Jak coś, to będę dalej tu płakał. 

Dzięki za odzew, sprawdzanie dysku z działającym już Windowsem i tak przeprowadzę  :slight_smile: