Windows 7 nie widzi drugiego dysku, a BIOS czasami widzi

Na początku w komputerze znajdował się jeden dysk 250 GB na którym był system Windows XP Professional z SP3.

Później gdy dysk zaczął szwankować i wolniej chodzić został dokupiony drugi dysk 1 TB na którym został zainstalowany Windows 7 Professional.

Na początku były podpięte oba dyski, ponieważ na starym dysku były ważne dane.

Po jakimś czasie po logo Windowsa i napisie “Trwa uruchamianie systemu Windows…” zaczął się uruchamiać jakiś tekstowy kreator sprawdzania dysku

który skanował stary dysk. Że to spowalniało start systemu stary dysk został odpięty. Żeby nie korzystać ze starego dysku i mieć jego dane pod ręką

postanowiłem przegrać dane na nowy dysk. I teraz zaczął się problem. Ani w Eksploratorze, ani w menażerze urządzeń, ani w zarządzaniu dyskami nie widać

starego dysku. Później sprawdziłem BIOS. On czasami widzi dysk, a czasami nie. Na koniec uruchomiłem z płytki Kaspersky Resorcue Disk 10, ale on też

nie widział dysku. Czy dysk padł na amen czy ja gdzieś błąd popełniam?

Pobierz http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDisk … 27691.html uruchom, zrób zrzut, wrzuć go na www.wklej.org a na forum daj link.

Najlepiej pobierz z prawej “Wszystkie wersje” :wink:

Program nie widzi dysku.

możesz próbować resetować bios (wyjmij bateryjkę z płyty na 3 minuty) ale raczej dysk do śmieci

No to nowe pytanie:

Czy jest jakiś sposób aby wyciągnąć z niego dane?