Windows 7 nie widzi karty grafki

(Ppiotrusinski) #1

Witam!

laptop: samsung NP-R510H

procek:Intel Core 2 Duo CPU 2.0 GHz; 4 GB RAM

grafika: GeForce 9200M GS

Problem jak w temacie, pierwotnie laptop z fabryki z Vistą po przeinstalowaniu na 7, system nie wykrywa karty grafiki.

Instalacja sterowników z płyty i zero efektów, zainstalowałem ściągając ze strony Nvidia i co? system przy rozruchu się zrestartował i zalecił przywrócenie stanu sprzed instalacją. W końcu Driver G.P. pobrał mi sterowniki w tym do karty, zainstalowałem i nic, w menedżerze urządzeń-standardowa karta VGA, i nic się nie zmienia-nie działają klawisze systemowe regulacji jasności (inne też albo działają źle), brak panelu nividi do regulacji video i ekranu.

Kolega mi powiedział że poprostu mam takiego lapka pod Viste i nic nie poradzę, czy to możliwe aby sprzęt tak się opierał? lub odwrotnie? Co powinienem zrobić?

(Mateusz Marszal) #2

Zainstalowałeś stery do chipsetu? Jeśli nie to zainstaluj, później stery do grafiki intela jeśli takowe są, a są na pewno. Na końcu instalujesz dopiero sterowniki Nvidia. Sam miałem kiedyś podobny problem. Pozdrawiam.

(Ppiotrusinski) #3

Tzn? a skąd mam to pobrać ?

-- Dodane 02.02.2012 (Cz) 20:26 --

(przybylski) #4

Sterowniki dla Windows 7 32bit :

http://downloadcenter.samsung.com/conte ... 1.8669.zip

Kolega ci źle powiedział, ponieważ Samsung wspiera Laptopa dla Windows 7 .

(Ppiotrusinski) #5

cholera, zapomniałem dodać: win7 professional 64 bit :roll: sorry

(przybylski) #6

Kolego nie ma sterowników dla Windows 7 x64 przykro mi, możesz spróbować zainstalować te pod x86 ale nie gwarantuje, że będzie działać.

http://www.samsung.com/pl/support/model ... downloads#

(Ppiotrusinski) #7

haha a czemu nie ma? :slight_smile: a w ogóle to co mi wysłałeś to nie dla moje płyty głównej chyba i to są jakieś instrukcje

(przybylski) #8

To już stosunkowo "stary" model laptopa był wydany z Vistą, producent nie wydał sterowników pod 64bity uznając, że system nie będzie działał na 64bitach komfortowo, zapewne dołożyłeś dodatkowo 2GB ram do niego. A przy standardowej konfiguracji (2GB ram) by się "dusił" na x64 bitach. Widocznie nie przewidzieli, że ktoś będzie chciał korzystać z systemu 64bitowego.Lub celowe działanie, by wymusić sprzedaż nowych modeli.

Po lewej stronie masz zakładkę STEROWNIKI !!

Płyta płytą, i tak zapewne to nic nie zmieni i będzie taki sam wybór sterowników, zresztą możesz sprawdzić sam.

(Ppiotrusinski) #9

(przybylski) #10

x86 to 32bity kolego.

(Ppiotrusinski) #11

aha :lol:,dzięki...spróbuje. a co to znaczy 86? :expressionless:

(przybylski) #12

System 32-bitowy przyjmuje oznaczenie x86 lub x86-32

(Ppiotrusinski) #13

Ok, ale niestety nie da się i jeszxze jedno-widzę po oknie instalowania że coś takiego instalowałem bo mi Driver pobrał, czyli to nie wina sterowników do chipsetu.

Czyli muszę wrócić do tego zamulacza? (czyt. Vista) :expressionless:

(przybylski) #14

Zainstaluj Windows 7 w wersji 32 bitowej , wtedy zainstalujesz sterowniki do tej karty graficznej które podałem i nie będzie problemu.

(Ppiotrusinski) #15

Niestety nie posiadam, dobra nieważne. dzięki za porady.

(Mateusz Marszal) #16

@adam882012 zainstaluj to http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Program,Windows,15982.html, natepnie z poziomu programu ściągaj odpowiednie sterowniki pod swój sprzęt