Windows 7 nie widzi sprawnego dysku zewnetrznego

(Pszemeq) #1

Witam,

Pierwszy raz pisze na tym forum, wydaje mi się, że przeszukałem wszystkie podobne tematy, nie tylko na tym forum i nie znalazłem podobnego problemu.

Mam dysk TOSHIBA którego używam od prawie roku i nowego laptopa służbowego i na początku dysk działał elegancko, do momentu, aż Windows (windows 7 64 bit) przestał go widzieć. Dysk normalnie pracuje na innych komputerach i na tym komputerze pod Ubuntu. Na windowsie po podłączeniu na dysku świeci się dioda, ale dysk nie pracuje, nic nie słychać, ani nie ma żadnej reakcji, dysku nie widać też w zarządzaniu dyskami, ani w ukrytych urządzeniach w menedżerze urządzeń. Porty USB działają wszystkie prawidłowo, bo myszka i pendrivy śmigają. Zrobiłem przywrócenie systemu do momenty z przed awarii i nic to nie zmieniło.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.

Z góry dzięki.

(Master Piotr) #2

Czy masz możliwość aby przerzucić dane i sformatować ten dysk ? i wtedy sprawdzić czy dalej system go nie widzi ?

(Pszemeq) #3

Na laptopie mam niezaśmiecone jeszcze 500 GB wiec spróbuje formata, tylko nie wiem czy mogę to zrobić pod ubuntu, bo nie bardzo mam teraz dostęp na dłuższą chwile do innego komputera.

(falcon89) #4

W Ubuntu powinien być Gparted a jak nie ma to doinstaluj, na dodatek są na pewno inne programy do zarządzania dyskami więc nie powinno być problemów.