Windows 7 nie widzi xp

Witam!

Otóż mój problem polega na tym że po zainstalowaniu Windows 7 Ultimate nie mam przy starcie wyboru systemu. Wcześniej miałem zainstalowanego Windows’a Xp SP3 na dysku D:\ a win7 zainstalowałem wczoraj na C:.

Zauważyłem że win7 jest teraz systemem rozruchowym (Zarządzanie komputerem>Zarządzanie dyskami)

Serdecznie dziękuje za pomoc

POZDRAWIAM!!

dom12345to

Spróbuj zobaczyć w narzędziach konfiguracji systemu

musisz xp zainstalować jako pierwszy system na dysku c, a dopiero 7 na innym ,bo i tak 7 będzie go czytała jako c, a xp będzie odrazu czytał swoje miejsce jako c, ja tak mam :razz: ładnie działa

Dodane 07.11.2009 (So) 12:16

kliknij prawym przyciskiem myszy na mój komputer, kliknij na właściwości ,potem na zaawansowane ustawienia systemu,potem gdzie masz uruchamianie i odzyskiwanie kliknij na ustawienia i jeśli będziesz tam miał wybór systemu to tylko ustaw czas na wybór

Patrzyłem i tam wyświetla na karcie “Rozruch” coś takie

<

Dodane 07.11.2009 (So) 12:34

niestety niema jest tylko Windows 7

raczej odnowa instalować będziesz musiał ,jest do naprawy tego program ,ale nazwe dopiero w poniedziałek ci podam

Dodane 07.11.2009 (So) 13:15

bo nie pamiętam i muszę się kumpla spytać

Dodane 07.11.2009 (So) 13:26

w wyszukiwarke wpisz opcje folderów , opcje folderów –> zakładka Widok –> Odznaczamy następujące opcje:

– Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)

– Pokaź ukryte pliki i foldery. potem idz do dysku c tam znajdziesz plik boot .ini i zobacz czu jest tam zmianka windows xp lup samo xp

może chodzi o Easy BCD

Dodane 07.11.2009 (So) 19:36

Na dysku c:\ niema czegoś takiego bo te nowsze systemy windows nie zawierają pliku boot.ini

a natomiast d:\ tam gdzie mam xp’ka jest coś takiego i wygląda to tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /USEPMTIMER

?

Dodane 11.11.2009 (Śr) 9:18

Próbowałem już prograamem bcdedit.exe w wierszu pilecenia

gdzies znalazłem że powinno to tak wyglądać

i nadal lipnie

Dodane 12.11.2009 (Cz) 11:00

Nareszcie mi się udało

Do wszystkich czytających przeczytajcie to porządnie

http://peb.pl/1604493-post7.html

Temat do zamknięcia.

Pzdr.

dom12345to