Windows 7 nie wykrywa kart sieciowych

Witam, otóż nie dawno zakupiłem zewnętrzny dysk twardy na USB 500GB. Postanowiłem zainstalować na nim Windowsa 7. Użyłem do tego programu WinToUSB, gdyż niestety inaczej nie było to możliwe. Wszystko działa jak powinno :wink:

Niestety jest mały problem… system nie wykrywa kart sieciowych lub nie instaluje do niech sterowników.

Otóż sprawdzałem ten dysk z Windowsem na laptopie oraz komputerze stacjonarnym, gdzie laptop korzysta z sieci bezprzewodowej, a stacjonarka jest przewodowo podłączona do routera. Bootowanie systemu na jakimkolwiek komputerze powoduje brak dostępu do sieci. Próbowałem skorzystać z Windows Update jednak do tego potrzebny jest właśnie internet.

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Jaki uniwersalny sterownik zainstalować tak by nie zależnie do jakiego komputera podłącze ten dysk i zbootuje system, internet działał?

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny sterownik, o ile Windows nie ma sterownika w repo i/lub nie rozpozna karty, to musisz podać odpowiedni sterownik z dysku.

Kup WI-FI na USB zainstaluj sterownik i noś razem z HDD .

Wi-fi na USB miałem, ale niestety karta sie zepsuła.

W takim razie czy można zainstalować sterowniki do wszystkich możliwych kart głównych? Tak by system sam wybierał odpowiedni sterownik, który pasuje do aktualnego komputera (czy też jego karty głównej).

Wszystkich ? Niewykonalne . Sterownik zainstaluje się wówczas gdy karta jest podłączona . Nie ma takiej bazy sterowników do kart WI-FI .

Np. :

http://www.morele.net/karta-sieciowa-d-link-dwa-131-n-nano-adapter-150-mbps-281434/

Twoje marzenia to marzenia “ściętej głowy” !

A gdybym po kolei podłączał dysk do komputerów z inną kartą główną i instalował sterownik?

Można , ale 2 nie równa się wszystkie !

Kopie zapasowe sterowników znajdują się :

C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERSTORE\ FILEREPOSITORY

Poza tym: siecówka WiFi to jedno, drivery chipsetu to zupełnie inna bajka - zazwyczaj po zmianie mobo/CPU bardziej opłacalne jest przeinstalowanie systemu niż wachlowanie sterownikami. Windows 7 nie jest w żadnym wypadku systemem do przenoszenia między sprzętem. Dlatego MS nie udostępnia narzędzia typu WinToUSB. Zauważ, że nawet “przenośny” XP z pakietu Hirens jest dość mocno wykastrowany, a przygotowywały go tęgie głowy dużo dłużej niż Ty próbujesz.

Bardziej bezproblemowe będzie dostosowanie systemu, aby program files, katalog użytkownika itp przechowywał na tym dysku zewnętrznym, a do konkretnego sprzętu dopasować instalację OS wraz z odpowiednimi sterownikami na pendrive / kartę pamięci. 32GB powinno wystarczyć.

Wzorcową instalację możesz też trzymać na HDD (wgrane aktualizacje, dot nety, VC++ itd) - wtedy przy pojawieniu się nowego systemu, tylko wgrywasz na świeży pendrive i mas sporo roboty mniej.