Windows 7 nie wykrywa napędu DVD

Witam,

Dostałem nowiutki komputer (dysk 1 TB :D), ale nie miał preinstalowanego systemu. No to zainstalowałem na tym Windows 7 i po instalacji nie wykrył napędu DVD, dla mnie to dziwne, EVEREST nie śmiał nawet pokazać informacji o napędzie DVD. To co ja mam zrobić? W ogóle nawet nie wiem, jaki mam napęd! Windows Update nie pokazuje żadnego sterownika dotyczącego napędu CD, próbowałem już menedżera urządzeń i nie pokazało napędu DVD W OGÓLE!

Możecie mi pomóc?

A widnieje gdziekolwiek, tj. w Moim Komputerze albo Menedżerze urządzeń jako np. ‘Nieznane urządzenie’? Najpewniej to chwyć za śrubokręt i sprawdź czy kabelki są prawidłowo wpięte.

W ogóle, ani w Menedżerze urządzeń, ani w Moim komputerze nie widnieje napęd. A w menedżerze urządzeń nawet nie ma urządzenia “Nieznane urządzenie”, nie wiem co jest granel…

maksio1 , rozkręć kompa i wyciągnij napęd powinno na nim pisać jaki to model ;]

Sprawdź czy prawidłowo jest podłączony kabelek SATA i zasilanie.

W Biosie jest…?Może jest Disabled-wyłączony ? Otwórz boot menu.Z czego zainstalowałeś W7 ze stacji DVD-ROM,więc musi chodzić.

Tyle, że…ja instalowałem z pendrive’a Windowsa 7! Jeszcze zobaczę w BIOS’ie czy wykrywa. Zaraz powinienen dać znać :wink:

EDIT

BIOS nie wykrył napędu. Po rozkręceniu komputera okazało się, że napęd nie był podłączony (był podłączony tylko kabel zasilania). Po podłączeniu reszty kabelków BIOS zaczął wykrywać napęd, a siódemka pokazuje mi stację dysków DVD :slight_smile:

Problem został rozwiązany!