Windows 7 nie wykrywa sterowników SATA

Witam . Mam problem . Chcę zainstalować Windows 7 na trybie " AHCI " ale mój komp nie wykrywa sterowników SATA . Doczytałem coś w necie że trzeba ściągnąć sterowniki na dyskietkę i zainstalować ale ja nie mam stacji dyskietek i nie za bardzo wiem jak inaczej to mogę zrobić . Proszę o pomoc . Mój sprzęt to :

Dysk Seagate Barracuda 500gb

Płyta MSI B75A-G43

Nie potrzebujesz dyskietki.

Wrzuć sterownik na pendrive i podczas instalowania systemu na tym etapie klikasz Załaduj sterownik 2163af7912ae6e7a28d7fd5fd1813b99,29,38.jpg

A to jest instalowanie windowsa z BiOSA ?

Tak, dałem przykładowe zdjęcie.

Czy instalator Windowsa widzi twój dysk na tym etapie co jest na zdjęciu?

Bo tak ogólnie to teraz chcę kupić windowsa 7 oryginalnego i chciałem na przyszłość się upewnić co mam zrobić z tymi sterownikami . Bo jak instalowałem na początku Windowsa XP z BIOSA to pokazała mi się instalacja systemu a potem niebieski ekran .

Czyli jeszcze nie instalowałeś 7?

Skoro nie instalowałeś jeszcze Windows 7. To mi się wydaje niekonieczne użycie dodatkowych sterowników przy instalacji.

No 7 nie instalowałem sory za ten błąd którego nie dopisałem , ale jak instalowałem XP to mi się niebieski ekran pokazywał . I trzeba jakoś te sterowniki zainstalować .

Przy XP wyskakiwały błędy ponieważ nie ma wbudowanych sterowników, natomiast 7 ma i nie powinno być problemu z instalacją.

Aha to dzięki za informacje . :slight_smile: