Windows 7 nie wyłącza się

Witam!

Posiadam laptopa MSI CR610 z systemem Windows 7 Ultimate 64bit i mam problem, bo system nie chce się wyłączyć. Zamykam komputer jest wylogowywanie, po czym Shutting down i dalej nic. Co może być nie tak? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Witam. Jeżeli problem nie występuje od dawna, a wcześniej było dobrze - użyj przywracania systemu. Gdyby to nic nie dało, to z płyty instalacyjnej lub recovery - użyj opcji Napraw system.

Wcześniej może przeskanuj antywirusem i oczyść rejestr. Powodzenia

Problem występuje już od dość dawna, więc przywracanie odpada. Napraw system i oczyszczanie rejestru nic nie dało, antyvir (NOD32) nic nie wykrył. Bardzo proszę o następne rady.

Sprawdź jeszcze w ustawieniach opcji planu zasilania i spróbuj innego sposobu wyłączania.

temu programowi nie można ufać…

100% że to wykonałeś ?

Tak, wyłącza się teraz, ale zajmuje mu to bardzo dużo czasu. Co można zrobić, aby to przyspieszyć?

Dodane 18.09.2010 (So) 12:55

Może ma ktoś jakiś pomysł?

cytat z innego forum:

Odkąd kiedy na rynku pojawił się Windows 7, zauważyłem, że całkiem niemało użytkowników ma jeden,

dość niewygodny problem - po instalacji systemu komputer za pierwszym razem wyłączy się sam po poleceniu wyłącz,

a później wyłącza się tylko system a sama jednostka centralna dalej działa. Niestety ten problem i mnie spotkał.

Dlatego właśnie postanowiłem napisać tą poradę, bo jak się okazuje, rozwiązanie jest banalne i nawet laicy sobie

z tym poradzą (o ile będą wykonywać polecenia krok po kroku). Porada dotyczy wersji 32 i 64 bitowej.

Sposób 1:

Jest to najłatwiejszy sposób i najbardziej skuteczny.

Okazuje się, że problem ten pojawia się najczęściej wśród posiadaczy płyt głównych ASUSa z serii P5B do P5K

mających karty FireWire. Oto jak rozwiązać ten problem:

Krok 1: Klikamy na przycisk otwierający menu Start (koło z logiem Windows)

Krok 2: Klikamy prawym przyciskiem myszy na KOMPUTER i z menu kontekstowego wybieramy WŁAŚCIWOŚCI.

Krok 3: Po lewej stronie znajduje się link do MENEDŻERA URZĄDZEŃ - klikamy na niego. W zależności jak ustawioną

mamy Kontrolę Konta Użytkownika może wyniknąć konieczność potwierdzenia operacji. W wyświetlonym okienku

klikamy na TAK.

Krok 4: W wyświetlonym oknie MENEDŻERA URZĄDZEŃ odnajdujemy urządzenie Kontrolery hosta magistrali IEEE 1394.

Otwieramy go klikając dwa razy. Klikamy na wyświetlone urządzenie poniżej prawym przyciskiem myszy i

klikamy na WŁAŚCIWOŚCI.

Krok 5: W wyświetlonym oknie przechodzimy na zakładkę ZARZĄDZANIE ENERGIĄ i zaznaczamy opcję ZEZWALAJ KOMPUTEROWI

NA WYŁĄCZANIE TEGO URZĄDZENIA W CELU OSZCZĘDZENIA ENERGII i klikamy na OK. Zamykamy wszystkie okna i dla

pewności uruchamiamy komputer ponownie. Potem możemy sprawdzić czy zadziałało. Jeżeli nie…

Sposób 2:

…musimy z edytować klucz w rejestrze. UWAGA! Trzymaj się dokładnie podanych wskazówek. Jeden drobny błąd może

poskutkować nawet awarią systemu.

Krok 1: Naciskamy kombinację klawiszy Windows+R i w wyświetlonym oknie Uruchamianie, wpisujemy REGEDIT i

zatwierdzamy ENTEREM. W przypadku wyświetlenia okna UAC zatwierdzamy chęć działania naciskając na TAK.

Krok 2: Otwieramy klucze: HKEY_LOCAL_MACHINE, SOFTWARE, MICROSOFT, WINDOWS NT, CURRENTVERSION, i zaznaczamy klucz

WINLOGON.

Krok 3: Po prawej stronie odnajdujemy klucz PowerDownAfterShutdown i klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i

wybieramy MODYFIKUJ. Zmieniamy wartość na 1 i klikamy na OK. (W razie gdy takiego klucza nie ma przejdź

do kroku 4)

Krok 4: Jeżeli nie znajdujemy takiego klucza, trzeba go utworzyć. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na

puste pole, wybieramy NOWY, WARTOŚĆ CIĄGU. Nazywamy go tak jak w kroku 3 i zatwierdzamy ENTEREM. Tak samo

jak w kroku poprzednim podajemy mu wartość 1.

Krok 5: Zamykamy wszystkie okna i uruchamiamy system ponownie. Teraz sprawdzamy. Jeżeli to jeszcze nie pomaga…

Inne sposoby…

…trzeba będzie sprawdzić czy w biosie włączona jest opcja Zaawansowane Zarządzanie Energią (acpi). Jak to zrobić

  • przeczytacie w instrukcji obsługi waszej płyty głównej. Można jeszcze sprawdzić czy akcja przycisku zasilania

jest ustawiona na zamknij. W tym celu trzeba przejść do Panelu sterowania, Sprzęt i dźwięk, Opcje zasilania,

Zmień ustawienia planu przy opcji która jest zaznaczona w waszym systemie, kliknąć na Zmień zaawansowane

ustawienia zasilania i w wyświetlonym oknie kliknąć na plusy Przyciski zasilania i pokrywa, Akcja przycisku

zasilania, i w razie potrzeby zmienić ustawienie na Zamknij i zatwierdzić OK. Zawsze możemy jeszcze sprawdzić we

właściwościach Menu Start czy akcją przycisku zasilania jest właśnie Zamknij. W tym celu klikamy prawym przyciskiem

myszy na koło start i wybieramy Właściwości i sprawdzamy czy Akcją przycisku zasilania jest Zamknij. Jeśli nie

ustawiamy na taką i klikamy na Zastosuj i OK.

podobny problem. laptop Samsunga, windows 7 home edition. nie wyłącza sie, tzn jak wyzej wyglada jakby zamukal sie system ale wiatraki nadal chodza i po kilkunastu sekundach system uruchamia sie ponownie (tak jaby przechodzil w stan uspienia). próbowałam juz wszystkiego… zmienilam ustawienia w panelu sterowania, zmienialam tez ustawienia przez Windows + R -> regedit itd. nie wiem jak z BIOSem. wyczytalam gdzies ze powinno tam byc IEEE1394 ale u mnie tego nie ma, zamiast tego jest Generic usb hud.

macie jakies pomysly?