Windows 7 nie wyszukuje instalacji przy naprawie systemu

Witam wszystkich.

Dzisiaj gdy włączyłem komp dochodzi do grafiki windows 7 i nic więcej się nie robi. Walczę cały dzień i nic nie mogę zdziałać. Mam dwa dyski połączone w raid0, miałem mocno zapchane więc to może być przyczyna, robiłem z narzędziami przywracania systemu. Niestety lista jest pusta i nie widzi mojego systemu. Czy pozostaje mi tylko format?? Czy jeszcze są jakieś sposoby żeby system stanął na nogi??

grom997 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Proponuję uruchomić system w trybie awaryjnym i przeskanować jakimś pakietem narzędziowym np. Wise Care Free.

Link do programu -> Tutaj

Poprawiłem temat. Przepraszam jeśli naruszyłem warunki regulaminu.

Wlącza mi się od razu z płyty bootowalnej menu gdzie mogę zainstalować od nowa system lub go naprawić.

Po naciskaniu F8 mam tą listę wybieram tryb awaryjny a i tak się włącza to samo menu.

Na liście wkońcu pokazał mi się mój system choć pokazuje że ma Omb dziwne na maksa. Raz mam po F8 listę po polsku raz po angielsku:-//

Robię teraz naprawę systemu i pierwsze narzędzie z listy, piszę że może to zająć ponad godzinę:-// Zobaczymy co będzie. Jak bym zrobił format to rozumiem że tylko dysk C mi się skasuje resztę będę miał dostępną tak?? Bo mam tam masę ważnych informacji.

Jak bym zrobił format to rozumiem że tylko dysk C mi się skasuje resztę będę miał dostępną tak?? Bo mam tam masę ważnych informacji.

no dokładnie system instalujesz na partycji na której był poprzednio i jest ok, ważne tylko byś na miejsce instalacji nie wybrał przypadkowo innej partycji, lub tez nie sformatował( w instalatorze są takie możliwości).

Ale nie można czegoś zrobić żeby uniknąć tego formatu??

Włacz kompa z dvd systemu wybierz naprawa systemu wybierz zaawansowane i wybierz konsola wpisz w niej chkdsk c: /p

Zrobiłeś, tak jaki Ci napisałem?

Jakimś szczęśliwym trafem udało mi się wejść w tryb awaryjny. Zrobiłem skanowanie przez wybrany przez Ciebie program. Narazie troche zgrywam dane choć nie mam ich wszystkich przykładowo jednego folderu z ważnymi zdjęciami, nie wiem co się stało, pulpit tylko ze skrótami " komputer" oraz “kosz” został. Mówię tutaj już o normalnym wejściu w system a nie w trybie awaryjnym. Co się stało i jak powrócić do starych danych???

Dodane 01.09.2013 (N) 10:47

Wyskakuje mi taki komunikat. http://img837.imageshack.us/img837/7589/6jrj.jpg

Miałem już tak porysaną płytkę z win 7 że mi nie chciało nawet formata z niej zrobić. Nagrałem teraz nową i zobaczymy czy się uda zrobić naprawę systemu:-//

Dodane 01.09.2013 (N) 12:13

Informuje że płytka nagrała się nie bootowalna, więcej pustych płyt nie mam :-// Proszę o ratunek bo miałem do zrobienia projekt w ten weekend a nie mam dostępu do danych, masakra!!

Dodane 01.09.2013 (N) 12:47

Piszę mi że nieprawidłowy parametr - /p

Jeśli masz pendriva, to z niego możesz zainstalować system lub go naprawić.

Link do programu Windows 7 USB/DVD download tool , tworzącego boot-owalny obraz systemu na pendrive ->Kliknij

Jak zainstalować z pendriva ->1.Kliknij 2.Kliknij

Kolejna jaka zaszła zmiana, wcześniej mi wyskakiwało na jednym z dysków error occured na czerwono ale raid0 był w porządku, teraz natomiast zamiast czerwonego error occured jest zielony non-raid a przy raid0 czerwone failed i przy wchodzeniu do systemu pisze missing operating system, ja nic nie zmieniałem więc dlaczego te czynności same się wprowadzają???

Trudno powiedzieć, jeśli masz pendriva, to zrób tak jak napisałem Ci wyżej i uruchom naprawę systemu.

A jeśli ja nie mam obrazu płyty tylko osobne plikiwidnows 7 wgrane na płytę to mam je najpierw zamienić na obraz płyty??

Tak.

Dobra znalazłem płytkę nagrałem pięknie się bootuje ale na to już chyba za póżno bo proszę zobaczyć jak to wygląda na ten moment:

RAID 0: http://imageshack.us/a/img21/3874/93q6.jpg

gdy ma się bootować z dysku: http://imageshack.us/a/img822/5581/31hb.jpg

gdy wciskam F8: http://imageshack.us/a/img580/696/6zb4.jpg

Gdy chcę zrobić formata to mam teraz jedną całość niepodzieloną i nie mogę go zrobić: http://imageshack.us/a/img593/1795/uo0z.jpg

Gdy chcę naprawić system w ogóle go nie widać: http://imageshack.us/a/img706/3209/baab.jpg

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać bo mi już ręce opadają:-///

RAID0 - Status Failed

Przy pierwszym z dysków Type/Status Non-RAID Disk

To chyba nie tak powinno wyglądać. Zajrzyj do instrukcji obsługi płyty głównej.

To nie wygląda na prawidłową konfigurację RAID.

Bo albo jest uszkodzony system albo niedokończona instalacja.

j.w.

  1. Nieprawidłowe ustawienia RAID

  2. Jeżeli po prawidłowym ustawieniu RAID dalej będą problemy to znaczy, że powinieneś pobrać sterownik ze strony producenta płyty głównej, wgrać go na pendrive i podczas instalacji skorzystać z opcji “załaduj sterownik”

Bo zamiast systemu masz nieprzydzielone miejsce. Nie ma co naprawiać.

  1. Daruj sobie RAID pseudo-sprzętowy i

1.2. Zainstaluj Windows na jednym dysku

1.3. Po instalacji Windows na jednym dysku wejdź do Zarządzania dyskami i zrób RAID software

albo

  1. Ustaw w końcu porządnie RAID pseudo-sprzętowy

2.1. Zainstaluj Windows

2.2. Jeżeli w trakcie instalacji Windows będziesz miał problem, to wrzuć w Google nazwę płyty głównej, wejdź na stronę producenta płyty, pobierz sterownik SATA/RAID, wgraj sterownik na pendrive, podczas instalacji Windows na ekranie “gdzie chcesz zainstalować system windows?” kliknij “załaduj sterownik” i wskaż sterownik na pendrive.

Zresetuj ustawienia BIOS-u.

W BIOS-ie ustaw bootowanie z płyty.

Jeśli już uruchomisz płytę postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie do momentu Zainstaluj Windows 7 , tutaj musisz wybrać Napraw Komputer , opcja ta znajduje się w dolnym lewym rogu.

Następnie wybierz opcję Wiersz polecenia.

Następnie wpisz bez cudzysłowów:

“bootrec/fixboot” - wciśnij ENTER

“bootrec/fixmbr” - wciśnij ENTER

“bootrec/rebuildbcd” - wciśnij ENTER

Zamknij okno wiersza poleceń i uruchom ponownie komputer.

Oczywiście że RAID0 jest zrypany dlatego założyłem ten wątek bo na początku było error occured a teraz jest NON RAID i ogólny FAILED, wcześniej było jeszcze na zielono że RAID jest ok. Po prostu jeden z dysków musiał “wylecieć”:-/ Chodzi mi teraz żebym odzyskał dane to jest najważniejsze i już na pewno rezygnuje z tego du…o RAID0.

Gdy zresetuje BIOSa to nie zepsuje mi się już do końca RAID tzn. tak że już nie będę miał możliwości odzyskania danych???

Ogólnie załącza mi się bootowanie płyty więc ten reset jest potrzebny??

Zresetuj BIOS i w trakcie ponownego uruchamiania wejdź jeszcze raz do BIOS -u i ustaw opcje RAID. Następnie uruchom ponownie z opcją naprawy systemu, tak jak napisałem Ci wcześnie, spróbuj naprawić MBR (Master Boot Record).

zrobiłem tak jak powiedziałeś i oto rezultat:

http://img69.imageshack.us/img69/97/4tft.jpg

Nadal nie widzi systemu gdy wybieram naprawę:-//

Dodane 02.09.2013 (Pn) 22:29

Do kolegi adam 9870 dzięki za porady ale jeszcze jak to wykonać np.“ustaw wkońcu porządnie RAID”".

Moja płyta to msi-p55-gd65 MOA EDITION.