Windows 7 obok Visty HP

Witam właśnie pobieram ze strony M$ windows 7 bulid 7000 . Chciał bym go zainstalować na osobnej partycji obok visty tylko zastanawia mnie jedna rzecz mianowicie czy 7 będzie widziała vistę ? . I czy w razie usunięcia 7 będę mógł przywrócić bootloader visty już miałem ten problem przy usuwaniu Xp i troszkę czasu minęło zanim odzyskałem dostęp do visty pamiętam jakie są problemy z przywróceniem bootloadera tego systemu :frowning: . Znacie jakiś szybki sposób na jego przywrócenie tak jak to było w xp ?

Po instalacji Windows 7 partycja z Vistą zostanie ukryta (względy bezpieczeństwa) ale można uzyskać do niej dostęp przypisując w Windows 7 literę do ukrytej partycji (Narzędzia Administracyjne);

Jeżeli znudzi Ci się Windows 7 i postanowisz wrócić do Visty to za pomocą programu Easy BCD (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … CD+1.7.2.7) uruchomionego z poziomu Visty bezproblemowo przywrócisz bootloader MS Vista a później już ręcznie sformatujesz partycję z Windows 7.

Pozdrawiam

Czyli tak viste mam na dysku “C” a seven będzie instalowany na dysku “D” - po włączeniu komputera będę miał wybór visty lub seven ?? . Bawiłem się już tym programem jak byś mógł napisać jak mam przywrócić bootloadera visty za jego pomocą był bym wdzięczny . P.S z angielskim językiem u mnie troszkę słabo

z tym to mogą być problemy, ja słyszałem właśnie że w sevenie po zainstalowaniu trzeba ściągnąć jakiś program, chyba to Easy BCD, i w sevenie przywrócić bootloader visty, tak, żeby było do wyboru: Vista Home i Windows 7. Odradzam. Zainstaluj na virtualnej maszynie, tam będzie bezpieczniej.

Skoro tylko słyszałeś to najpierw sprawdź a potem pisz. Po zainstalowaniu Windows 7 dodaje bootmenagera z wyborem systemu operacyjnego. Nie ma żadnego kłopotu.

Pozdrawiam

Czyli biorę się za instalowanie windows 7 . Daje na ten system dysk “d” całe 104 Gb :o mniejszej partycji nie miałem :frowning: . Czyli instaluje i w każdym momencie mogę wrócić do kochanej visty wystarczy użyć programu EasyBCD i zobić format partycji z 7 tak ?? .

Sam mam Vistę HP i 7 Ultimate i mam je zainstalowane w podobny sposób. Bootloader Sevena widzi Vistę i oba startują poprawnie.

Ludzie dajcie już spokój z tymi wirtualnymi maszynami.