Windows 7 odcina dostęp do Internetu

Co mam zrobić, jeśli po restarcie komputera, system wyłączył Internet? Zacznę może od początku… Używałem Windows 7 przez kilka miesięcy, kiedy nagle nie mogłem się połączyć z internetem. Przy każdym zalogowaniu się, chciał żebym określił rodzaj sieci (te 3 rodzaje do wyboru) i przy kliknięciu robił nowy profil dla tej sieci. Pisało że nie może się połączyć, chociaż w właściwościach karty wszystko było ok. Sprawdziłem na LiveCD Ubuntu i tam internet był. No to w takim razie, przeinstalowałem system, myśląc że i tak miałem to zrobić, więc pójdę po najmniejszej drodze oporu. Niestety po formacie (partycji z systemem, 2 pozostałych nie ruszałem), dalej nie miałem internetu. Wkurzony, przeinstalowałem system jeszcze raz, tym razem go nie aktywując. Podziałało, Internet działał, ale tylko do czasu kiedy instalowałem Daemona-Toola, gdzie po ponownym uruchomieniu systemu znów go nie było. Wkurzony zainstalowałem XPeka, ale to mnie nie załatwia. Co mam zrobić żeby Windows 7 działał?

Napisz jak łączysz się z internetem i jaką wersję systemu posiadasz.

Korzystam z usług lokalnej firmy Hyperion, jest to najpoczciwsze połączenie po kablu, a korzystam z Windows 7 Ultimate.

Tutaj jest podobny problem wraz z rozwiązaniem. Próbowałem go sam rozwiązać korzystając z adresu DNS z komendy ipconfig /all , ale to nie działało, więc wróciłem do ustawień początkowych i o dziwo internet jest (na początku z automatycznym wykrywaniem - nie było internetu, po wpisaniu adresu DNS - nie było internetu, po wróceniu do automatycznego wykrywania - jest internet). Trochę dziwne… :slight_smile: Zobaczę czy po kilku restartach ten problem wróci…

==EDIT==

Jednak problem wraca za każdym zrestartowaniem systemu. W właściwościach połączenia piszę mi że IPv4 jest połączone, ale IPv6 nie. Internet ma dodatkowo dość spory ping (chociaż nie wiem, czy to nie jest tylko moje subiektywne odczucie). Proszę o pomoc, bo nie chcę co uruchomienie komputera bawić się adresami DNS, aż w końcu zadziała…

==EDIT==

Według producenta mojej płyty głównej mam kartę sieciową: Realtek RTL8110SC Gigabit Ethernet, a według systemu: Realtek PCIe GBE Family Controller

Sprawdź u siebie:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1545481.html

Właśnie to ja pisałem na tamtej stronie :slight_smile: Problem jest rozwiązany, zapomniałem tylko go tutaj ogłosić… :slight_smile: Temat można zamknąć.