Windows 7 odzyskanie systemu z pliku vhd

Jakieś dwa lata temu kupiłem laptopa. Miał on na jedynej z partycji folder WindowsImageBackup zajmujący około 7giga. Skopiowałem go na pendraiva … sformatowałem cały dysk i zainstalowałem 2 pirackie windowsy na laptopie. Dwa lata mineły. Teraz chciałbym odzyskać stary system… mam pendraiva z folderem WindowsImageBackup i całą jego zawartością.

Więc zadowolony wkładam płytke recovery win7… wybieram przywracanie systemu… wkładam pena… itp. Problem z tym że windows nie może znaleźć tej kopi zapasowej. Wyskakuje informacja że nie znaleziono żadnej kopi zapasowej.

Co dalej z tym zrobić ? zależy mi bardzo na starym windowsie(w końcu to był orginał)

Da się jakoś ręcznie pokazać windowsowi gdzie znajduje się moja kopia systemu ?

Szukałem w google … nic nie znalazłem.

źle zrobiłeś tą kopię, nie tworzy się kopi zapasowej przez zwykłe skopiowanie pliku, należało użyć narzędzia do tworzenia kopi partycji recorvery na płytach albo usb, możesz spróbować stworzyć partycje na dysku tam skopiować ten plik i może wtedy zaskoczy, i zawsze możesz napisać do producenta o przesłanie płytki recorvery co pewnie jest możliwe za jakąś opłatą

Zobacz to może będzie pomocne:

http://www.petri.co.il/working-with-sys … dows-7.htm

Jeśli jest to WAIK lub kopia od producenta to niestety rozwaliłeś kopie zapasową. Musiał byś ją spróbowac odratować, przez przeniesienie tych plików na stworzoną partycje recovery, + nadać boota. Chyba, że Ci się zbootuje przez przypisany klawisz od producenta dla kopii zapasowej, skopiować i sprawdzić zawsze możesz.

Propozycja pierwsza

  • uruchomienie komputera z płyty Windows 7

  • wybór opcji Napraw komputer (Repair your computer)

  • opcja System Image Recovery

Jak to wygląda? Można sugerować się zrzutami ekranu tutaj: http://blog.plik.pl/2010/04/naprawa-mbr … ows-7.html

http://www.sevenforums.com/tutorials/67 … overy.html

może okazać się pomocne: http://translate.google.com/ (trzeba wkleić adres strony którą chcemy przetłumaczyć i wcisnąć Tłumacz)

Propozycja druga

Najprościej chyba byłoby pożyczyć od kogoś płytę z systemem w edycji, którą otrzymałeś z laptopem i zainstalować system z takiej płyty, ale podając w trakcie instalacji klucz z naklejki laptopa (pod spodem laptopa powinna znajdować się naklejka między innymi z kluczem systemu).

Moje doświadczenie jest takie, że po zakupie laptopa kombinuję płytę (np. z Microsoft TechNet, niestety płatny, ale może kolega ma wykupioną subskrypcję?) z oryginalnym Windows 7 i instaluję na laptopie z użyciem klucza z naklejki (uwaga: warto sobie spisać klucz, albo - czego dowiedziałem się tutaj na forum - zakleić taśmą). Dlaczego warto tak zrobić? Bo przy zakupie laptopa otrzymujemy system z zainstalowanym oprogramowaniem producenta. W przypadku gdy instalujemy system samemu, nie z kopii recovery (która - jeżeli ją wykonasz - zawiera to całe oprogramowanie producenta), otrzymujemy czysty system.

Przed instalacją systemu proponuję zaopatrzyć się w sterowniki i nagrać je np. na CD/DVD albo pendrive, żeby móc z nich później skorzystać. Mogą one znajdować się albo na komputerze (proszę przejrzeć dysk C), albo można ściągnąć z Internetu. Jeżeli podasz model laptopa, to możemy wspólnie poszukać. Klucz systemu, który otrzymujemy zainstalowany na laptopie oraz klucz, który jest na naklejce bywa inny. Spotkałem się z tym w rzeczywistości co najmniej dwa razy, czytałem też o podobnych przypadkach w internecie. Może być potrzebna aktywacja telefoniczna. Przy czym należy tutaj uważać, bo jakiś czas temu uległ zmianie numer do centrum obsługi klienta Microsoft.

http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

http://blogs.technet.com/b/mkedziora/ar … ienta.aspx