Windows 7 OEM a zmiana komputera

Witam

Chciałbym kupić sobie Microsoft Windows 7 Home Premium PL OEM 32Bit, ale zastanawiam się nad późniejszą zmianą notebooka. Czy w sytuacji, kiedy zmienię notebooka mogę ze starego wykasować zakupiony Windows 7 i zainstalować na nowym? Czy możliwa jest taka operacja bez naruszania licencji?

Pozdrawiam

Tomek

Z wersją OEM niemożliwa, z wersją BOX owszem :slight_smile:

A ja jeszcze dodam do tego co napisali koledzy że nie kupisz legalnie windowsa w wersji OEM bo legalnie to tylko z komputerem lub laptopem na którym jest on zainstalowany lub jest naklejona jego nalepka licencyjna i tylko z tym sprzętem możesz go używać (ani nie kupisz legalnie żadnego innego oprogramowania w wersji OEM; oprogramowanie do nagrywania w wersji OEM kupisz legalnie tylko z nagrywarką itp.).

Tak było kiedyś ;] od paru ładnych lat można kupować windowsa oem… co prawda przy windows 7 trochę to zmienili i jest to wątpliwe ale wcześniejsze wersje można bez problemu kupić w wersji oem w szarym kartonowym pudełku ;]

Nie słyszałem o tym, możesz to poprzeć jakimś paragrafem albo innym wiarygodnym źródłem?

Wersję OEM Windows 7 można legalnie dokupić do komputera takie jest oficjalne stanowisko polskiego oddziału Microsoft.

źródło