Windows 7 OEM czy będzie działac po zmianie pc?

Witam.

Mam zamiar zakupić Windowsa 7 Home Premium w wersji OEM.

I tutaj moje pytanie. Czy po zmianie PC lub jego podzespołów będę mógł go ponownie zainstalować ?

Byłem w sklepie i mi powiedzieli że nie będzie z tym żadnych problemów … No ale nie wiem czy powiedzieli to tylko dlatego żebym kupił czy rzeczywiście nie będzie problemów z instalacją na nowym PC

proszę o odpowiedz

Zainstalować będziesz mógł bez problemu, będzie to jednak nie bardzo zgodne z licencją, problem będzie też z aktywacją. Do tego nie do końca jasne jest czy możesz sam instalować Windows 7 w wersji OEM… - bardzo sprzeczne opinie są w tym temacie.

Wersja oem jest przypisana do kompa po 1 aktywacji(do płyty głównej przypisuje oem się) na tym kompie możesz potem zainstalować nowszy system n p win 8, ale ten win 7 po aktywacji na tym kompie nie możesz instalować na innym kompie , jest jeden wyjątek po wymianie płyty głównej z przyczyń awarii po napisaniu podania do Ms dostaniesz nową licecje na ten windows,

a wersja box mozesz instalować na każdym komputerze ale może być tylko jedna instalacja na jednym kompie nie, może być zainstalowany na 2 komputerach jednoczesnie na 1 kluczu. :smiley:

a jak to wygląda jeżeli chodzi o obraz aktywowanego systemu zrobiony np. ghostem, bądź systemową kopią zapasową ???