Windows 7 OEM wielokrotna instalacja


(Hannibal) #1

Jak się ma sprawa z wersją OEM na notebookach i netbookach? Po włączeniu instaluje się system z partycji i można to robić wiele razy?


(CzajAn) #2

Możesz ponownie instalować windows z ukrytej partycji ale musisz ją ustawić jako aktywną i po zakończonym przywracaniu ponownie jako aktywną ustawić partycję C. Aktywacji partycji nie da się wykonać z poziomu windows - można do tego użyć programu gparted z uruchamianego bezpośrednio z płyty.


(Soren) #3

A jaka jest różnica pomiędzy notebookiem a notbookiem?


(bachus) #4

Pewnie literówka - notebook / netbook.

-- Dodane 30.10.2009 (Pt) 17:32 --

Zależy jeszcze, co za rodzaj partycji - większość notebooków stosuje zasadę ukrytej partycji i odzyskiwania OS przez wciśnięcie odpowiedniego klawisza na poziomie botowania systemu.


(Hitm3n) #5

Tak. Za pomocą partycji recovery możesz system przywracać do stanu sklepowego dowolną ilość razy. Nie ma to wpływu na postanowienia licencji.


(Hannibal) #6

i nie ma na to wpływ od którego producenta jest sprzęt? Wiem, że w Asusie nie ma z tym problemów, a jak z pozostałymi producentami?

p.s. sorry za literówkę w pierwszym poście


(kk23) #7

U każdego producenta tak jest, dodatkowo przywracany z partycji recovery system jest już aktywowany .


(Agatonster) #8

hannibal666 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(bachus) #9

... i uprzedzając pytania - uruchomienie go na innym komputerze (inna marka) wymaga edycji tablicy Slic w biosie :wink:


(Hannibal) #10

Nie wyszło Ci nie mam zamiaru uruchamiać go na innym komputerze, po prostu na Viscie chyba był taki problem, że na niektórych notebookach dało się system bez płytki zainstalować tylko raz.


(bachus) #11

Dziwaczny zabieg, żeby blokować możliwość instalacji - nie rozumiem po co zrobił to producent...