Windows 7 OEM

Mam zamiar kupić komputer w sklepie internetowym gdzie mają mi go złożyć oraz system Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit SP1 PL OEM czy muszą mi również go zainstalować aby był w pełni zgodny z licencją, czy mogę to zrobić sam w domu.

Zrobią tak jak ci będzie wygodniej, a jeśli chodzi o względy formalno prawne nie ma to większej różnicy i tak sprzedawca zobowiązuje się do wsparcia technicznego sprzedanego systemu w wersji OEM.

W kwestii formalnej: sprzedawca nie jest do niczego zobowiązany. To producent (OEM System Builder) jest zobowiązany do świadczenia pomocy technicznej do systemu w wyprodukowanym przez siebie komputerze.

:roll:

Tyle że w tym przypadku sprzedawca czyli sklep jest równoznaczny z System Builder, a chyba mowa jest o konkretnym przypadku a nie o gruszkach na wierzbie :expressionless:

W tym konkretnym przypadku oczywiście jest tak jak piszesz.

Forum czyta jednak cała Polska więc pozwoliłem sobie sprostować to, co napisałeś bo może się zdarzyć, że na podstawie Twojego wpisu ktoś uderzy np. do MediaMarkt po pomoc techniczną…

:roll:

kolcz8p , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif