Windows 7: ograniczenie poboru prądu

Witam.

zajmuje się ubecnie stawianiem serverów do gier na swoim komputerze (laptop), przez co jest włączony 24h na dobę. w jaki sposób mogę ustawić minimalny pobór prądu, tak aby servery w dalszym ciągu, były aktywane? komputer nie może przejść w tryb uśpienia, gdyż od razu się wyłączają. Na razie ustawiłem wyłącznie wyłączenie ekranu po 1minucie. Czy macie jeszcze jakieś pomysły?

Pozdrawiam :slight_smile:

Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Opcje zasilania

zmień ustawienia planu> zmień zaawansowane ustawienia zasilania i ustawiasz:

Magistrala pci express

-max osz energi

zarządzanie energia procesora

min stan 1%

max 50 jezeli procesor obsługuje zmniejszanie taktowanie to będziesz cały czas miał np 800Mhz

100%- Jeżeli obsługuje zmniejszanie taktowania i jednocześnie zaznaczysz magistara pci … to gdy nie będzie potrzebować mocy będziesz miał np 800Mhz a jak będzie zapotrzebowanie to będzie max

może baterie słoneczne lub jakieś inne odnawialne źródło energii :smiley:

Ewentualnie, jeśli mieszkasz przy rzece to turbina, albo jakaś inna technologia. Możesz pogrzebać w BIOSie. Zawsze w laptopach są opcje pozwalające na zaoszczędzenie energii.

dodam, że jest to laptop który ma około 6 lat, a więc z trudem daje sobie radę z windows 7 + stawianiem serverów

To co napisałem, pogrzeb w BIOSie. Ale jeśli laptop ma sześć lat, to bardziej opłacalne byłoby postawienie tych serwerów na Linuksie. Nic byś nie stracił, a mógłbyś zyskać mniejsze pingi.