Windows 7 - okna tracą focus podczas pisania

Mam problem z laptopem. Podczas pisania tekstu w dowolnym oknie (wpisywanie adresu strony w przeglądarkę, tworzenie dokumentu w wordzie, pisaniu maili) okno traci nagle w pewnym momencie focus i przestajemy pisać. Dopiero po ponownym kliknięciu myszką w odpowiednie okno można kontynuować pisanie. Okno traci focus co pewien czas na około 10 sekund i po tym czasie go odzyskuje.

Jest to bardzo uciążliwe, jednak nie umiem samemu zlokalizować przyczyny problemu. Czyżby jakiś nieznany program co jakiś czas się uruchamiał?

Dodam, że próbowałem rozwiązać częściowo problem - po wystąpieniu problemu naciskałem alt+f4 (próbowałem zamknąć program, który się uruchomił), jednak to nie pomagało.

Log OTL: http://wklejto.pl/165966

Extras: http://wklejto.pl/169567

Mam nadzieję, że będziecie mogli mi pomóc w rozwiązaniu tego niezwykle denerwującego problemu za co z góry dziękuję.

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie widać infekcji. Może jakiś działający program powoduje problem:

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl

Hej. Temat bardzo stary ale dość wysoko w wynikach wyszukiwania, a że nagłowiłem się sporo, żeby ten problem rozwiązać to chciałbym się podzielić swoim rozwiązaniem, może komuś pomoże.

Mój problem objawiał się w podobny sposób - w dość losowych odstępach czasu okna traciły fokus. Czasami interwały wynosiły kilka sekund, czasami kilka minut. Często było tak, że dopóki choćby poruszałem kursorem myszki to fokus był zachowany, okna odświeżały się dopiero po jakimś czasie w idle (wkurzające przy oglądaniu filmów albo podczas cutscenek w grach).

W końcu się zawziąłem i problem rozwiązałem… Oto co zadziałało w moim przypadku:

Przede wszystkim, musimy ustalić jaki program ten fokus zabiera. W internecie krąży wiele wersji tego problemu, widać więcej programów może go powodować. Trzeba poszukać w sieci programu, który pomoże nam ustalić na jakim oknie/aplikacji akurat znajduje się focus (nawet, jeśli jej nie widać). Słowa klucze w wyszukiwarce: windows focus application. Mnie pomogła ta podana w linku na tym forum: http://forum.sysinternals.com/figuring-out-whats-stealing-window-focus_topic27767.html . Po ustaleniu, jaka aplikacja kradnie focus wystarczy ją oczywiście odinstalować, choć w moim przypadku nie było to takie proste - bo aplikacją kradnącą była Usługa raportowania błędów systemu windows (wermgr.exe), czyli usługa domyślna systemu Windows 7, którą nie bardzo da się wyłączyć (a raczej lepiej tego nie robić). Sama z siebie aplikacja się nie wykrzaczała - po prostu jakaś usługa w tle to systematycznie robiła, powodując wyrzucanie się usługi raportowania błędu systemu. Kolejny krok to przejrzenie Dziennika Zdarzeń (Panel Sterowania - Narzędzia Administracyjne - Wyświetl Dzienniki Zdarzeń. Przejrzenie loga błędów podsunęło zatrważające wnioski - w ciągu godziny jedna z aplikacji wykrzaczała się aż ok. 700 razy. Była to aplikacja ISTCAgent, jedna z aplikacji zainstalowanych bodajże ze sterownikami do płyty głównej. Odinstalowanie jej rozwiązało mój problem na zawsze - w końcu!

Mam nadzieję, że komuś się to przyda.

Pozdr.