Windows 7 - OpenGL

Witam przedstawiam stary sprzęt:

Klasa procesora INTEL PENTIUM DUAL CORE

Kod procesora P6000

Prędkość procesora 1.86 GHz

Dysk twardy 320 GB

Ilość pamięci RAM 3 GB

Rodzaj zainstalowanej pamięci RAM SO-DIMM DDR3 1066 MHz

Pamięć RAM rozszerzalna do 8 GB

Ilość banków pamięci 2

Przekątna ekranu 15,6"

Typ ekranu WXGA (LED)

Maksymalna rozdzielczość ekranu 1366X768

Karta graficzna INTEL GRAPHICS MEDIA ACCELERATOR HD

Karta dźwiękowa STEREO 24 BITY

Laptop dość stary zauważyłem że nie mogę ustawić grafiki w OPENGL. Można temu jakoś zaradzić czy nie ;/ ?

Jeśli wybrałem zły dział proszę moderatora o przesunięcie, dzięki.

Jaki model Intel GMA?

W czym chcesz ustawić tryb OpenGL? Sterowniki są zainstalowane? I czy na pewno taki stary? Według tego co podałeś ma pamięci DDR3, więc taki stary to on nie jest… Zatem musisz GMA HD lub młodsze. Obsługują one OpenGL 2.1.

Weź jednak pod uwagę że ani DirectX ani OpenGL nie jest zaimplementowany dokładnie tak jak w kartach Nvidia czy AMD/ATI, zatem czasami coś może najzwyczajniej w świecie odmówić uruchomienia się na takiej karcie. Producenci oprogramowania zazwyczaj ich nie wspierają, bo są za słabe.

Nie wiem,

Ale mogę jakoś zaradzić…?

W sumie to win7 powinien sam pobrać sterowniki do grafiki (może nie najmłodsze, ale działające). Jeżeli aero działa to sterownik jest.

Co chcesz właściwie zrobić?

Zagrać w countrer strike :slight_smile:

Z doświadczenia wiem że GoldSrc (silnik Half-Life’a, używany też w nieszczęsnym CS) działa na kartach GMA, jest jednak ale: niektóre efekty oświetlenia powodują straszne spowolnienie działania na tych kartach (przynajmniej na starszych GMA). A czemu Ci nie działa, nie wiem… Spróbuj zainstalować te sterowniki: http://downloadcenter.intel.com/confirm … uctID=3231

Hmm, dzięki za zaangażowanie ale gdy uruchamiam instalator wszystko jest okej klikam dalej > dalej aż do momentu gdy mam listę przed oczyma na jakąś 0,01sekunde po czym wszystko znika i nic…