Windows 7 - oryginalny, czy nie oryginalny?

kupiłem laptopa dell z Windows 7 home premium 64bit. jak wchodzę w system tam pisze ze Windows jest aktywowany i oryginalny. ale na stronie microsoftu by sprawdzić autentyczność . tak z ciekawości. wyszło ze mam nieoryginalny Windows .o co tu chodzi??

Zadzwoń do M$ Poland i wyjasniaj sprawę. Naklejkę z serialem na laptopie masz ??

no mam

To dzwoń i wyjaśniaj. Jeżeli jesteś pierwszym właścicielem kompa to coś im się w M$ie popierdzieliło, a jak odkupiłeś od kogoś to mógł Cię wyciąć w banie i to nie jest oryginalny Win tylko pirat z aktywatorem a oryginał sobie zatrzymał.

kupiłem prosto od della wiec jestem pierwszym właścicielem.

Dodane 11.06.2010 (Pt) 23:08

tu jest rozwiązanie

Hej!

(specjalnie założyłem konto, żeby odpoweidzieć:) )

Problemem jest język, który masz wgrany w systemie. Zgodnie z licencją, zmianę języka przeprowadzić można tylko na systemi Ultimate. Jestem pewny, że kożystałeś z narzędzia Vistalizator. Jedna z ostatnich aktualizacji, sprawdza czy wykorzysywałeś to narzędzie. Niestety nie potrafię Ci powiedzieć, która to aktualizacja.

Osobiście mam ten sam problem ;). Rozmawiałem z Panem z Microsoftu, próbowaliśmy przywrócić system do poprzedniego stanu, lecz nie dało rady u mnie. Może tobie się uda. Proponowane rozwiązanie to:

Utwórz plik jezyk.bat z taka zawartością w katalogu c:\users\twojanazwauzytkownika :


Cytat

@ECHO OFF

ECHO Microsoft


bcdedit /set {current} locale en-US

bcdboot %winDir% /l en-US

reg export HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\pl-PL c:\Users\%UserName%\desktop\en.reg

reg delete HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\pl-PL /f

reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\en-US /v DefaultFallback /t REG_SZ /d 1

pause


Uruchom konsolę jako administrator (start->programy->akcesoria->konsola, prawy przycisk myszy i uruchom jako administrator) i w konsoli wpisz jezyk.bat i enterem zatwierdź. powinno coś pomielić chwilę. uruchom ponownie system i przeprowadź walidację na stronie http://www.microsoft.com/genuine/

Jeśli to nie pomoże, to jedynym wyjściem jest reinstalacja systemu. Warto dodać, że skrypt ten próbuje posprzątać po Vistalizatorze, usunąć język polski i wrócić do oryginalnego angielskiego. tak więc nie zdziw się, jeśli zmieni ci się język.

Niestety, tak jak pisałem, zgodnie z licencją systemu prawo do zmiany języka ma tylko system w wersji Ultimate, wszelkie inne ingerencje są blokowane i tak właśnie stało się z twoim (i moim) systemem. Jeśli to nie pomoże, nie masz czasu na reinstalcję i chcesz język polski spowrotem na te kilka dni/tygodni to uruchom plik en.reg, który pojawi ci się na pulpicie.

Pozdrawiam

No i wszystko jasne. Tylko licencja Ultimate pozwala na legalną i łatwa instalację dodatkowych języków. Pozostałe wersje, pomimo, że w nieco trudniejszy sposób umożliwiają instalację dodatkowych języków, to niestety licencja na to nie pozwala.

Jest na to sposób który działał na Viście więc i na 7 powinien ruszyć - ściągnij polską wersję z netu, instalując nie podawaj klucza. Klucz podaj dopiero PO zainstalowaniu systemu kiedy podłączysz się do netu i wtedy przejdź przez aktywacje i weryfikacje M$u - zrobiłem tak kumpeli na Vista Home Basic i z angielskiego Wina zrobił się polski.

Dotarłem do takiej informacji: http://windows7forum.pl/komunikat-niele … -6969.html

Osobiście nie sprawdzałem, ale może się uda:)

tylko że jeżeli wcześniej klucz był aktywowany na wersji angielskiej takie posunięcie jak opisał Pharun , jest nielegalne

Dodane 16 czerwca 2010, o 10:42

tylko że jeżeli wcześniej klucz był aktywowany na wersji angielskiej takie posunięcie jak opisał Pharun , jest nielegalne

nie mówiąc o tym że posunięcie opisane przez kolegę Pharun nie jest do końca bezpieczne. ciężko w 100% sprawdzić czy ten system z netu nie ma wbudowanych key logerów itp ścierwa.

cieżko… bardzo łatwo, wystarczy sprawdzić sumy kontrolne, daje 100% pewność

A tą sumę, którą będzie miał pobrany plik, porównasz z jaką?

jak to z jaką z oficjalną jaką posiada obrazu jaką się pobiera z internetu

sumy kontrolne systemu Windows przecież nie są tajemnicą…

licencja-windows-t370972.html#p2414855

Likwiduje wszelkie problemy z aktywacją windows vista i 7, w kompuerach i laptopach z systemem preinstalowanym przez producenta

Dzięki kolego u mnie pomogło, choć miałem inne przypadłości. System chodził ok, ale tylko niekiedy wyświetlał że padłem ofiarą nielegalnego systemu i nawet telefonicznie potwierdzałem klucz, a po 2 dniach znów to samo. Już myślałem, że lepiej będzie użyć jakiś nielegalnych narzędzi, bo prościej :wink: Szkoda że M$ takie rozgraniczenia wersji językowych robi, sami utrudniają życie legalnym użytkownikom.

może i pomaga może i działa ale IMHO promując taki sposób aktywacji systemu możemy równie dobrze promować instalowanie już aktywowanych wersji systemu Windows, czepiam się bo każdy instalując Windows z tzw czystej płyty ma obowiązek aktywacji tegoż systemu i zabronione jest pomijanie jej w podany wyżej sposób, poprzez po prostu podmienienie plików,

tak stanowią zapisy EULA dla Windows

Równie dobrze moze to oznaczać, że integratorzy OEM sprzedają komputery z aktywowanym windows nielegalnie …

Albo MS akceptuje określony certyfikat licencyjny, albo nie …

[-X integratorzy OEM jak to nazwałeś to inna bajka niż własnoręczna instalacja systemu z płyty, kupując sprzęt z systemem, jest on juz aktywowany w w “fabryce” i obowiązek aktywacji wykonuje producent, tak samo przywracając z partycji recovery przywracasz system aktywowany,

jeżeli system wymaga aktywacji, prosi o nią ową aktywacje nalezy wykonać, od tego nie ma ustępstwa

To zintegrujcie sobie klucz oem slp i certyfikat dism toolem z instalką i tyle.

http://www.msfn.org/board/topic/138804- … dism-tool/

System po instalacji jest już aktywowany offline.

System przywracany z recovery/płyt jest aktywowany w locie, odpowiednie skrypty wrzucają certyfikat i klucz w system.

Szukanie dziury w całym. :roll:

Przykład skryptu który siedzi w folderze OEM na recovery della:

cscript %windir%\system32\slmgr.vbs -ilc %windir%\system32\oem\OEM.xrm-ms

cscript %windir%\system32\slmgr.vbs -ipk 6RBBT-F8VPQ-QCPVQ-xxxxx-xxxxx


@echo off


start /w regedit /s %systemroot%\setup\scripts\oem.reg

del /F /Q %systemroot%\setup\scripts\oem.reg

if not exist %systemroot%\panther mkdir %systemroot%\panther

if not exist %systemroot%\panther\unattend.xml copy %systemroot%\setup\scripts\oem.xml %systemroot%\panther\unattend.xml

call %systemroot%\setup\scripts\slp.cmd

del /F /Q %systemroot%\setup\scripts\slp.cmd



:Cleanup

del /F /Q %systemroot%\setup\scripts\oobe.cmd

@mmi

Zdaniem kolegi niezDarka ta metoda też będzie nielegalna, tak samo jak przywracanie aktywowanego windows z wykonanego samodzielnie obrazu partycji systemowej, tak samo jak korzystanie z rearmów itp, itd.

Aby zainstalować system z czystego nośnika TRZEBA zaakceptować EULA, w którym pogrubioną czcionką napisano : " Działania zmierzające do obejścia lub pominięcia aktywacji są niedozwolone". Wśród proponowanych przez M$ sposobów aktywacji są tylko metody: ‘przez internet’ lub ‘telefonicznie’, czyli de facto korzystając z proponowanych przez Ciebie metod łamiemy te postanowienia licencyjne.

Jest jednak druga strona medalu: Kupując komputer z preinstalowanym windows nabywamy prawo do korzystania z WSZYSTKICH plików umieszczonych przez integratora OEM, łącznie z kluczem slp i certyfikatem, a te są przecież AKCEPTOWANE przez M$. Oznacza to, że tegoż certyfikatu NIE MOŻNA traktować na równi z krążącymi po morzach i oceanach aktywatorami i innymi tego typu śmieciami.

Szanuję idealistyczne (czasem na wyrost :slight_smile: ) poglądy niezDarka, ale … , bardzo bym chciał aby wszyscy uczestnicy ruchu utrzymywali w obszarze zabudowanym prędkość nie większą niż 50 km/h …