Windows 7 oryginalny system a pokazuje że nieorginalny

Witam

Kupiłęm laptopa Asusika i normalnie ma nalepke z oryginalnym systemem. Jakis czas temu pokazał mi sie komunikat że mam nieoryginalny system pomyslałem że pewnie będzie trzeba zmienić klucz bo pewnie ktoś instalował system z jakimś innym kluczem a na nalepce mam inny i zmieniłem ten klucz na ten z nalepki i aktywowałem system przez telefon i nadal uruchamiam komputer i mi pokazało się że mam nieoryginalny system. Co mogę zrobić by tak mi nie pokazywało ?

Przeinstaluj OS.

nic innego juz mi nie pomoże?

być może ktoś inny aktywował też twój nr, jeśli masz dowód zakupu i naklejkę skontaktuj się z pomocą microsoftu

Sprawdź czy masz na dysku w laptopie ukrytą partycję Recovery z niej będziesz mógł przywrócić system do stanu początkowego taki jaki był od razu po kupnie ze sklepu.

Wersja systemu zainstalowanego zgadza się z tym z nalepki? Jeśli na naklejce jest Starter, a zainstalowany jest Ultimate, to masz wyjaśnienie.

jest zainstalowany home premium i na na klejce też pisze że to wersja home premium więc tu niby sie zgadza, prawdopodobnie pomoże reinstal ale juz za dużo mam swoich rzeczy zainstalowanych i będę musiał się z tym męczyć chyba że idzie coś pogrzebać w rejestrze. Był inny wcześniej serial zmieniłem go na tego z naklejki i aktywowałem go ale no niestety nie pomogło to…

Spróbuj jeszcze raz zmienić klucz produktu na ten z naklejki i ponownie spróbuj aktywacji. Jeśli nie powiedzie się aktywacja online - spróbuj przez telefon.

:roll:

a przeskanuj dyski antywirusem, aktywuj ponownie telefonicznie jeśli nie idzie online,

Jeśli klucz został zablokowany przez Microsoft z jakiegoś powodu, to reinstalacja raczej nie ma sensu. Laptop nie był może w serwisie?

Pozdrawiam!

Klik -> tłumaczyło Google…

pociesza mnie fakt że nie tylko ja mam taki problem… mam nadzieje że mnie nikt nie oszukał, co do tego sposobu co podał semtex to ten drugi sposób to już mam zaznaczony, a ten pierwszy to nie może mi znaleźć takiego pliku…

Możesz jeszcze spróbować weryfikacji oryginalności systemu online http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … validation

Po prawej znajdziesz link do walidacji, ewentualnie pozostaje kontakt z MS Polska…

BTW> czytałem na forach że w wielu przypadkach walidacja online rozwiązywała problem, jednak robisz wszystko na własną odpowiedzialność…

nie pomogła niestety ta strona, mówicie że nie pomoże reinstalacja systemu? :?

Jeśli klucz został zablokowany, to nie pomoże.

Pozdrawiam!

Dzwoń na infolinię i pogadaj z konsultantem. Wyjaśnij mu sytuację - skoro masz naklejkę COA to nie powinien robić problemów i aktywować system.

Druga opcja to użycie recovery.

Trzecia opcja to reinstalacja z czystej płyty OEM z kluczem z naklejki.

:roll: