Windows 7 - oryginalny system jest nieoryginalny

Witam,

Mam taki problem (raczej dylemat) z Windows 7 HP 64 bit OEM

System Windows kupiłem w Vobis więc jest oryginalny (mam licencję i fakturę VAT).

Dzisiaj włączam komputer i na dole ekranu (prawy dolny róg) pojawił się mały napis, że ta kopia jest nieoryginalna. Później przed załadowaniem systemu pojawiło się duże ostrzeżenie dlaczego warto kupować oryginalne oprogramowanie. Jak zobaczyłem ten tekst, to aż mi serce podeszło do gardła.

Wchodzę na stronę Microsoftu http://www.microsoft.com/genuine/WhyVal … laylang=pl i sprawdzam legalność systemu i wyskakuje mi, że system jest oryginalny.

Więc jak to jest, czy ktoś spotkał się z czymś takim. A może o wyjaśnienie mam starać się na infolinii Microsoftu.

Miałem taki przypadek po użyciu programu vistalizator i spolszczenia windowsa zaupionego w stanach. Tyle, że w moim przypadu sprawdzanie legalności systemu na stronie MS wyświetlało, że używam “pirata”.

No właśnie ja nic nie instalowałem bo windows jest w wersji PL.

Jak zobaczyłem ten komunikat to aż mi się ciemno w oczach zrobiło. Ja nie mam się czego bać, bo na wszystko mam dokumenty i kupione zostało w renomowanej sieci komputerowej.

Dlatego się pytam, bo może ktoś miał taki przypadek - może to jakiś błąd ze strony Microsoftu.

Jak zapłaciłeś za produkt to dzwoń do biura obsługi MS, czy co oni tam mają. I postrasz ich że rozpowszechniają uszkodzony produkt, piracki system albo coś:)

zaraz zaraz- dla rozjaśnienia niejasności- masz wersję OEM którą kupiłeś oddzielnie, czy też po prostu kupiłeś komputer w Vobisie który jest wyposażony w Windows 7 64bit?

bo jeśli to pierwsze- to muszę cię rozczarować, ale nie jest to legalne (wg microsoftu, nie wg kodeksu karnego)

Do RubasznyRumcajs. System kupiony oddzielnie. Czy uważasz, że VOBIS łamie prawo sprzedając licencje OEM? Czy tak duża sieć handlowa pozwoliłaby sobie na łamanie warunków sprzedaży produktów Microsoft?

Zakup systemu OEM oddzielnie (przynajmniej w Polsce) jest zgodne z warunkami sprzedaży Microsoftu - to wiem na pewno i dlatego tematu nie poruszam.

w takim razie- proponuję zadzwonić do oddziału microsoftu w Polsce w celu aktywacji systemu- bo ciężko tutaj o inną radę w takiej sytuacji :confused:

pozdrawiam

Nie chodzi o aktywację, bo system działa.

Ale jak taka sytuacji mi się powtórzy. Przyjdą znajomi a tu bach na całym ekranie informacja że system jest nieoryginalny - i jak ja będę wyglądał. Nie będzie przecież przy każdym włączaniu komputera trzymał licencji i faktury zakupu potwierdzającego oryginalność.

Bo w życiu jest tak że piraty pokazuje że są oryginalne wiec oryginalne może pokazać że są piratami.

Może w tym wypadku pomogło by przeinstalowanie plików licencji :?: W cmd lub powershell slmgr /?

Apropo rozważań nt. legalności sytemu to rzeczywiście sam Microsoft nie do końca wie jak z nią naprawdę jest… Zainteresowanym polecam artykuły: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-OEM-nie-dla-zwyklych-uzytkownikow,Aktualnosc,15352.html oraz: http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/5191,Windows_7_OEM_b%C4%99d%C4%85_zmiany.aspx. Sytuacja jak dla mnie jest skrajnie absurdalna. A całą sytuację wg. mnie dobitnie kwituje jeden ze znalezionych komentarzy:

:slight_smile:

Miałem dokładnie taki sam przypadek. Uznałem, iż jest to odosobniony przypadek i nie zwracałem na to uwagi więcej. Do dziś nie pojawił się mi żaden taki przypadek więcej :smiley:

grandmaniek2010 dzięki za odpowiedź - o coś takiego mi chodziło, czy taki problem często występuje, czy to tylko jakaś "wpadka’

Mi też się takie okienko ze 2 razy pokazało - na stacjonarnym gdzie mam 7 HP boxa - kupionego w Vobisie w przedsprzedaży… ale się tym nie przejmuje ja mam czyste sumienie - a jakie są zabezpieczenia antypirackie każdy wie - piraci mają scrackowane programy i żadnych z nimi problemów (pomijając łamanie prawa i ew. wirusy) a jak chcesz być legalny to aktywacje, licencje, numery seryjne, spr. legalności, DRMy…

Też mam kupione Windows 7 HP, kilka razy wyskakiwało mi okienko, że Windows nie jest oryginalny… ale zwykle następowało to po zmianie sprzętu, dwa może trzy uruchomienia potem i nic się nie działo.

Również miałem podobny komunikat dla Windows 7 EN w ramach MSDN-AA. Nigdy się to więcej nie powtórzyło. Być może była jakaś aktualizacja, która zrobiła nieco szumu lub aktualizowano sam system sprawdzający legalność oprogramowania…

Ja radzę zadzwonić na infolinię(w końcu posiadasz licencję na system, tak więc masz do tego prawo) i wyjaśnić tą sytuację. Może wystarczy przeprowadzić aktywację od nowa i wszystko będzie ok.