Windows 7 - po formacie klucz nie pasuje

Przed formatem programem magical jelly bean keyfinder wyciągnąłem klucz systemu. Zrobiłem sobie zdjęcie i po formacie wpisałem ten klucz. Po formacie nad godziną wyświetla mi się monit Ta kopia systemu nie jest oryginalna. Gdy chcę aktywować system wyskakuje, że klucz jest nieprawidłowy na potrzeby aktywacji.

System to windows 7 professional. Wcześniej system był aktywowany dlaczego teraz zgłasza zły klucz?

Spróbuj jeszcze cmd jako administrator i slmgr.vbs -ato i enter. Powiedz jaki monit otrzymałeś.

Podaj klucz z nalepki licencyjnej, która znajduje się na obudowie komputera.
Może zły wpisujesz…

Co to za laptop?
Użyj klucza z naklejki.

Seba228215: Trwa aktywowanie produktu… błąd aktywacja nie powiodła się.

Nie mam mam nalepki na laptopie, gdybym miał to programem bym nie wyciągał.
Dell latitiude e4200

A nie pisze, aby dzwonić?

Byłeś pierwszym właścicielem tego laptopa czy kupiony od jakieś osoby prywatnej lub dostałeś go od kogoś?

sensu: nie pisze
Pisze:

  1. kup nowy klucz
  2. wpisz inny klucz
  3. skontaktuj sie z firmą microsoft

Seba228215: kupiłem go, system był aktywowany. Wyciągnąłem z niego klucz nie ten identyfikator produktu co jest w zakładce system.

Może mu wersja systemu nie pasuje i może pobrać ze strony windowsa albo zadzwonić do nich aby mi wysłali na nośniku?

Ale kupiłeś go ze sklepu czy od osoby prywatnej?

A jak to klikniesz to nie wyświetla Ci się nr telefonu?

Nośnik nie ma znaczenia. Ważne tylko to, że jak miałeś pro to teraz też musisz instalować pro.

Odpowiedź: kupiłeś z piratem, lub właściciel zostawił i korzysta z klucza, lub klucz działa tylko na wersję “fabryczną” Windowsa od danej firmy (w co wątpię…)

Źle się do tego zabrałeś. Laptopy z siódemką mają dwa klucze w rejestrze, czyli jeden od producenta zbiorowy, a drugi Microsoft License. Gdy instalujesz dokładnie system jaki był i nie przyjmuje drugiego klucza Microsoft License, to wtedy instaluje się z pominięciem i dzwoni w celu aktywacji.
Zdaje się, że pod nóż formatowania poszedł rejestr precz. Na ten zbiorowy od della nie aktywujesz systemu. Tylko możesz prosić della o płytę z systemem od nich z całym crapwarem i bloatwarem
Pozostaje linux, albo kupić?
Chyba jaki program do przywrócenia usuniętych partycji.

Seba228215 od osoby prywatnej ale z tego co pamiętam fakturę mam.

sensu jak kliknę to wyświetla się pomoc i obsługa techniczna systemu windows. Miałem 7 pro… i taka samą wersję przy instalacji wybrałem.

marcin20000 jak kupiłem pirata? tnz crackwoany był? Sprawdzałem antywirusem i żadnego cracka nie znalazło.

Bogdan_G to może jeszcze raz puścić format i nie podawać klucza i zadzwonić w celu aktywacji?
Dzwoniąc do della i podając service tag mogę się dowiedzieć jaki system był wypuszczony z fabryki i mogą mi wysłać system na płytce. Laptop jest wyprodukowany w Polsce może to ułatwi rozwiązanie problemu. Wydaje mi się też, że mam gdzieś zrobioną kopie całego systemu z tego laptopa.

…. kupił klucz na Allegro, aktywowało Tobie raz, połowie Pcimia Drugiego drugi raz, i za tzrecim razem nie chce :wink:

Odradzam, o ile masz szansę odzyskać jeszcze partycje, to każda dodatkowa operacja na plikach je zmniejsza.

A może klucz jest dobry, tylko wersja systemu jest zła (32-, 64-bity)?

gom1 była wersjia x 64 i jest x64

To może zadzwonić do microsoftu i zapytać czy ten klucz ktoś używa i czy był dodany do tego laptopa? Czy lepiej do della dzwonić?

Jest jeszcze możliwość, że do instalacji systemu potrzebujesz płytki z Windowsem od Della. Zdaje się, że w przypadku “siódemki” takie kwiatki jeszcze miały miejsce.

Della się nie prosi, od Della jest aplikacja do pobrania obrazu systemu

Jeżeli dobrze pamiętam, to klucze pasują do jednej i do drugiej architektury.

1 polubienie

Po wpisaniu service tag wyszło, że komputer jest zarejestrowany w innym kraju. Z dellem kontakt tylko możliwy jest przez maila?