Windows 7 po instalacji na Lenovo Y50

Witam. Wczoraj zainstalowałem Windows 7 na Lenovo Y50, wszystko poszło cacy większość sterowników zainstalowałem lecz mam trzy problemy, jednym z nich jest nie działające WiFi, sterowniki zostały zainstalowane ze strony lenovo lecz WiFi jak nie było tak cały czas nie widać, drugim problemem są brakujące sterowniki nie wiem jakie mam zainstalować by wszystko się zgadzało (niżej będzie SS co mi pokazuje w menadżerze urządzeń). Ostatnim problemem jest Kaspersky, instaluje się on strasznie długo, do tego  stoi w miejscu pokazując komunikat “pozostało około 5 sekund”.

 

http://imgur.com/a/tqJ2S

Driver chipsetu zainstalowałeś?

Widzę, że podłączyłeś się kablem do internetu i połączenie z siecią występuję.

 

Wejdź na stronkę DRPS Online i odpal ten plik. Spróbujemy w ten sposób “przeforsować” problemy z instalacją.

Po znalezieniu kliknij na dole w tryb eksperta i odznacz niepotrzebne graty jak przeglądarki czy program od Driverpacka, który ma monitorować Twój komputer w przypadku znalezienia nowych, bardziej aktualnych sterowników w przyszłości.

 

Może być tak, że pojedyncze sterowniki Ci nie pójdą i będziesz musiał coś dociągnąć ze strony Lenovo(np. bluetooth), ale program ten często ratował mnie przy problemach z WiFi na różnych urządzeniach :slight_smile:

 

Powodzenia!

Radzę nie eksperymentować z programami wyszukującymi sterowniki. Możesz sobie syfu naciągnąć na nowy system, a to by było nie wskazane. Jeśli wi-fi nie działa mimo sterownika zobacz czy nie masz jakiejś kombinacji klawiszy uruchamiającej wi-fi. Na jakimś z klawiszy może być symbol antenki i wtedy tym klawiszem lub jakąś kombinacją uruchamia się wi-fi. Może być też karta wyłączona w biosie. Ewentualnie jak to nie poskutkuje poszukaj w zaawansowanych ustawieniach karty w menedżerze urządzeń. Jeśli chodzi o brakujące sterowniki wejdź w menedżer urządzeń i we właściwości wszystkich tych wykrzykników. Tam znajdziesz identyfikator sprzętu i do tego identyfikatora dopasuj sterownik.

Na firmowej stronie Lenovo znalazłem 12 modeli Y-50 używających różnych kart WiFi - znajdź dokładny typ-podtyp laptopa i wtedy ściągnij odpowiednie sterowniki. Oczywiście najpierw sterowniki do chipsetu.

 

http://support.lenovo.com/pl/pl?tabName=Downloads&menu-id=wsparcie_techniczneaktualizacja_oprogramowaniazaktualizuj_sterowniki_w_swoim_komputerze,_aby_zwiększyć_jego_wydajność_i_bezpieczeństwo

Pobrałem Driver Pack który ktoś tutaj zaproponował, rozwiązało to większość problemów, również z Kasperskim, ściągnęło mi to również NET 4 także super. Został ostatni problem. Przed obraniem tych sterowników mogłem wyłączyć touchpada Fn + F6 teraz nie dość że to nie działa to nie mogę wyłączyć touchpada poprzez menadżer urządzeń, również instalacja sterowników ze strony lenovo nie pomaga bo wyskakuję błąd ze nie można zainstalować sterowników synaptics. Wszystko ogarnięte tylko to zostało :smiley:

Czyli gdzieś źle zainstalowało, bądź nadpisało Ci urządzenie wskazujące. Wejdź w menadżer urządzeń i usuń urządzenia. Po restarcie zainstaluj stery ze strony producenta :).